Kanervakadun alkupäässä nuorimies "kouluttaa" saksanseisojaa potkimalla.
En kerennyt paikan päällle kerkisi hävitä näkyvistä.
Ajattelin seuraavan kerran kun näen antaa kouluttajalle muutaman napakan
yläkoukun leukaan niin katsotaan alkaako tavat muuttua.
En kerennyt paikan päällle kerkisi hävitä näkyvistä.
Ajattelin seuraavan kerran kun näen antaa kouluttajalle muutaman napakan
yläkoukun leukaan niin katsotaan alkaako tavat muuttua.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Olen myös nähnyt jonkun hevoskuskin, jonka hevonen potkii ketä sattuu. Toivotaan, että kuski opettaa hevosensa potkimaan tuollaisia yläpuolimiehiä, joka on kai niitä takapuolimiehiä uhoilustaan päätellen?
Ihan yhtä tyhmä uhkailija olet itse.
Mitetipä mitä kirjoittelet, ja katsotaan alkaako SINULLA tavat muuttua.
Koira heti älähti kun kalikka jne..
Hätävarjelun liioittelu ei ole ratkaisu ongelmiin.
Hätävarjelun liioittellusta on tuomittuja vankilat täynnä.
Väkivallasta tai taposta istuu vankilassa suurin osa hätävarjelun liioittelusta. Tämän takia kaikki vangit sanovat olevansa syyttömiä. Norjan ampujan kaltaiset henkilöt ovat oma lukunsa ja kaikki istuu suljetulla osastolla.
Ketä?
Monoo päähän vaan sille potkijalle ni tietää!
Yhdysvaloissa turpaan saanut tuomitaan ja tämän vuoksi kukaan ei halua turpaan. Suomessa turpaan antaja tuomitaan ja tämän vuoksi kaikki tappelevat.
Kaikki lemmikkejään potkivat ja rääkkäävät joutaisivat saunan taakse ja se n-a-p-p-i OHTAAN!
Miksi saunan taakse?
Missä on Kanervakatu? Ei kai kajaanissa ole?
kanervakatua ei ole kajaanissa ei meidän ongelma,kanervatie olisko
Kuvatkaa se potkija, siinäpä sitten todiste millä saa jo viranomais tutkintaa aikaan.
YLÄSUORA 7000. älä jatka väkivaltaa lyömällä.PUHUMALLA/KANNUSTAMALLA asiat pitäisi selvitä.tulee mieleen kpl;een sanat:miksi lyötyä miestä näin lyöt?ITSE olen samaa mieltä,että lemmikki yms.tarvitsevat hellyyttä sekä ohjausta,mut ei VÄKIVALLALLA.lemmikkihän on mun mielestäni perheenjäsen,jota pitää opettaa jos hän ei jtk.n opi niin syy on KOULUTTAJAN ei eläimen.JOS ET PYSTY KOULUTTAMAAN LEMMIKKIÄSI OIKEIN, NIIN ANNA LEMMIKKISI OSAAVIIN KÄSIIN.
Mut sehän on vaan rakki.
Jeesus että olet typerä!
voi olla että tulee tälläiselle netti räksyttäjälle itselleen noutajat
http://www.kainuunsanomat.fi/Kainuu/1194818826657/artikkeli/mies pahoinpiteli jarjestyksenvalvojaa kajaanissa.html