Nuorella parikymppisellä miehellä tuli hullua idea viime elokuussa toteuttaa pieni haave/unelma. Normaalikuntoiselle opiskelijalle 1.45 puolimaraton pohjalta ja vielä korkkaamattomalta maratonpohjalta, olisi tarkoitus panostaa urheiluun/kuntoiluun hieman enemmän tosissaan opiskelun ohella.
Tarkoitus olisi haastaa itsensä triathlonissa... tai tarkemmin Ironman matkalla ( 2.8 mailin uinti / 112 mailin pyöräily / maratoni ). Ja vielä oikeasti kovassa kunnossa/itseään tyydyttävään aikaan.
En ole huippu-urheilija, mutta treenaaminen/harjoittelu on elämässä heti terveyden ja opiskelun jälkeen. Juhliminen on hauskaa, mutta ei aina minun juttuni. Elokuvat on kivoja, mutta treenaamisesta saa vielä enemmän viihdettä. Minullakin on heikot hetkeni, mutta niistä pyritään eroon.
Etsitään siis samanhenkisiä ihmisiä, ei niinkään väliä maantieteellisessä sijainnilla ( Tampere/Helsinki akselilla itse vaikutan ) toteuttamaan jotain hieman merkittävämpää elämässä. Treenaaminen ei ole aina kivaa, siihen voi tarvita toisten samalla tavalla ajattelevien ihmisten tukea. Treenaaminen ei ole aina kivaa kaatosateessa kello 22.00 perjantaina, mutta kun tietää että joku muukin on tekemässä juuri sitä samaa... sinne kaatosateeseen lähtee. Joten jos, sinulla on kiinnostusta kokeilla vastaavaa ota yhteyttä; [email protected] : )
Kolmen vuoden IM projekti
suinetel
0
141
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-257495Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite986146Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1174240- 1554204
- 1631951
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.501867- 631822
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1391724- 451534
- 401519