Veikkaatteko säännöllisesti?

Pihtari_

Lottoatteko tai veikkaatteko jotain muuta peliä säännöllisesti ja kuinka suurilla summilla? Tai oletteko hurahtaneet mummopeleihin eli peliautomaatteihin? Onko muodostunut peliongelmaa?

5

79

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 1X2 pennit miljoo...

      Vakioveikkausta olen pelannut yli 40 vuotta. Rahaa kuluu 15-20 euroa viikossa.

      Muutaman kerran olen voittanut jotain mainitsemisen arvoista,

      mutta tappiolla silti olen;)

      Lottoa, ym. onnenpelejä en pelaa.

    • Tottakai pelaan, ja voin sanoa olevani voitolla.;))

      Pelaan joskus ohimennen automaatilla pokeria. Panoksena 1,20 euroa, joskus voitan jotain, useimmiten rahani menevät RAY:n kautta hyväntekeväisyyteen.

      Lottoan välillä ja täytän silloin 10 kierroksen kupongin. Sitä mukaa kun rivihinta nousi, vähensin ruudukkoja. Nykyisin lottoan vain yhden satunnaisesti valituin numeroin täytetyn ruudukon. Käytän vain yhtä tiettyä vakionumeroa, ja usein jää tarkistamatta, ellei tuo tietty numero näy tuloksissa. - Ei siis ole odotettavissa 7 oikein tulosta, eikä pankkitilillekaan ole valitettavasti ilmestynyt iloisia yllätyksiä.

      Markka-aikaan ja virkamieslakon aikaan, kun posti ei kulkenut, voitin kerran 5-numeroisen summan lotossa. Se oli tarkalleen talouteni pelastustamiseen tarvittu summa. Elin yhtä elämäni raskainta vaihetta, enkä tiedä, miten olisin jaksanut jatkaa ponnistelemista ilman sitä. - Elämä kantaa, mutta lottovoiton varaan ei silti kannata laskea.;)

    • henrjii

      Pelaillaan, mutta en ole rikasunut. Pitkästävedosta on tullut pieniä voittoja, ja äsken sain ray;n nettipelistä kymmenensentin panoksella 100€

    • meeriamanda

      En ole avannut pelitiliä ja kioskeille ei ole asiaa. Kaveriltani ei kyllä mene pelit ohitse...:) nyt oli Lotossa 4 oikein, systeemi tuo sen 10 kertaisena... kai jotain 80 ekua.
      Myös Raveista aika usein jotain pientä voittoa, kertoo tappion tasauksista , kun kyselen et voitolla vai tappiollako olet :)

    • L*

      Jok'ikinen viikko lottoamme täyden kupongin, liian paljon maksaa.
      Lievät ovat olleet saatavamme.
      Paljon olemme rahoittaneet, niin, ketä?

      Ikuna en ole mitään hetelmäpelejä pelannut.
      Pois se minusta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      625
      2389
    2. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      29
      1187
    3. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      109
      1138
    4. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      10
      1026
    5. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      93
      925
    6. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      875
    7. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      93
      795
    8. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      759
    9. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      64
      741
    10. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      29
      653
    Aihe