incekum

a

millanen paikka incekum,hotelli sun maritim...onko kokemuksia?ja lentoyhtiöstä air finland..

13

2524

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nahkiainen

      Kiva sijainti ja ok hotelli, mutta ruoka hirveätä schaissea ja hotelli täynnä venäläisiä.

    • minttttuuuuu

      Incekum parempi paikka kuin Alanya. Alanyassa kuulee vain myyjiltä päivästä toiseen TERVE TERVE tai NOKIA NOKIA.. kyllästyttävää. Incekumin myyjät juttelevat, tinkivät ja paljon mukavempia kuin Alanyassa. Alanyassa käynyt 4 kertaa ja viime vuonna olimme Incekumissa. Ensi kuussa taas Incekumiin ja hotelli Sun Maritim tulee silloin myös tutuksi. Kyseisessä hotellissa en ole ennemmin ollut. Rannat ovat hyvät.. kaikki on Incekumissa hyvää. Air finland ihan ok ja ainut joiden viikon matka kestää 8 päivää ;D

      • Rita

        Kerrothan palatessasi tuoreimmat uutiset.


    • mintttuuuuuu

      Sun Maritim hotelli oli todella huono. En suosittele. matkatoimistoon satelee valituksia. All Inclusiv sisälti vain kahta viiniä joissa puolet vettä, vodkan jossa puolet vettä sekä rakia. Ruuat samaa mössöä ja kylmiä. Työntekijät eivät osanneet englantia. Paikka täynnä tosiaan venäläisiä ym... ihan pepusta koko reissu =/

      • Royalisti

        Onko kokemuksia incekum:n Pegasos Royal hotellista? Olisi sinne tarkoitus mennä heinäkuussä, ei varmaan tarvi palella :-). Onkohan perhehuoneet hyvän kokoisia ja siistejä?


      • löllöö
        Royalisti kirjoitti:

        Onko kokemuksia incekum:n Pegasos Royal hotellista? Olisi sinne tarkoitus mennä heinäkuussä, ei varmaan tarvi palella :-). Onkohan perhehuoneet hyvän kokoisia ja siistejä?

        Hei!
        Me oltiin syyskuussa 2010 Pegasos Royalissa ja tykättiin kovasti.Perhehuoneet on suht tilavia,huone on jaettu liukuovilla.Lisävuoteet tehtiin sohvista,lapsien oli ihan hyvä nukkua. Hieman huoneissa kuluneisuutta,esim.kokolattiamatot vähän epäsiistin näköiset.
        Itse hotelli iso ja koko alue myös,hotelli ihan merenrannalla.Käytössöhän on myös Resort ja Club hotellin ruoat ja tilat mutta aamiainen,lounas ja illallinen buffetista piti syödä omalla hotellilla.
        Ei ollut mitään valittamista, aurinkoista ja varmaan kuumaa lomaa teille!


    • että näin

      Etten vaan sttunut olemaan mintttuuun kanssa samalla reissulla? Ihan on samanoloiset palautteet ko. hotellista.
      Ennenkuulumatonta, että All Inclusiveksi mainostettu hotelli jatkaa niin valko- kuin punaviinin, sekä vodkan vedellä!!! Niin vaan EI VOI TEHDÄ!
      Siksi venäläisiä täynnä olevan hotellin pääasiakaskunta tuntuikin nauttivat pääasiassa rakia; siitä kun näkee jos/kun on jatkettu vedellä :D
      Mitään muita paikallisia alkoholijuomia (oluen lisäksi) ei tämän hotellin All Inclusiven valikoimaan kuulunut. Illalla olisi baarista saanut ostaa ulkolaisia juomia, mutta tuskin olisivat olleet sitä mitä puollon etiketissä sanotaan.....

      Kentän vaihtumisen lisäksi valitus lähtee ko. hotellin palveluista Air Finland Holidaysille; opaskin kävi matkamme aikana itse paikalla toteamassa tilanteen.

      Pahoittelut jo etukäteen kaikille ko. hotellinmatkan varanneille (näytti olevan Air Finland Holiaysin sivuilla loppuunmyyty). Mutta olkaa ihmeessä HETI oppaaseen yhteydessä asiasta, josko asiat joskus korjaantuisivat jolekin porukalle....!?!

    • Rita

      Ei "kuulosta" hyvälle. Itse olemme lähdössä ko. hotelliin 20.6. Miten ja milloin saitte tiedon kentänvaihtumisesta? selitettiinkö sitä mitenkään? Miten kuljetus palvelus kohteessa sujuivat

      • Dolmuksesta

        Meneekö Incekum:ata Dolmus busseja hyvin Alanyan suuntaan? Maksaako minkä verran? Entä toisinpäin, mistä tiedän että Dolmus bussi menee Alanyasta -> Incekum:n suuntaan. Varmaan joku sopiva teksti-ikkunassa.


    • ala-arvoista toimint

      Ritalle: Kentän vaihtumisesta tuli tieto vkoa ennen matkalle lähtöä kännykkään tekstiviestinä. Vaihto oli kyllä selvästi AF:llä tiedossa koska lennon klo ajat eivät muuttuneet mihinkään, vain lentojen numerot.
      Yksikään AF:n lennoista ei toistaiseksi ole laskeutunut Gazipasan kentälle, vaikka jo viime vuoden puolelta ovat matkoja myyneet sinne.
      Itse kuljetus Antalyan kentältä sujui kohtuu hyvin; niin hyvin kuin nyt tuo reilu 2h bussimatka voi sujua (jota siis itse yritimme välttää varaamalla matkan juurikin AF:N kautta Gazipasan kentälle).
      Jos olet maksanut matkan loppumaksun yhteydessä bussikuljetuksen, maksaa AF näissä kentän vaihtumismatkoissa sen takaisin mutta vain ERIKSEEN ASIAKKAAN SITÄ ANOESSA.
      Itse teimme valituksen Kuluttajaneuvonnan kautta asiasta. Katsotaan kuka vetää pisimmän korren.

      • Rita

        Oho! ompas huonoa palvelua. Eihän tämä kentän vaihtuminen ole meistä asiakkaista johtuvaa... kirjailen mietteitä ja kokemuksia kun palaan.

        olisiko mitään vinkkejä kohteesta?


    • tässä jotain

      Kohde itsessään oli ihan mukava; hotellin tien toisella puolella Incekumin ostoskatu kuppiloineen. Ei kauhean iso mutta kaikki riittävä löytyi sieltä.

      Alanyaan pääsee suoraan hotellin edestä pikkubussilla (Dolmus) kätevästi.

      Hotelli siinä mielessä kiva että oma pieni ranta heti rantabaarin edessä (tosin rannalle ei saa viedä baarista juomia muut kuin venäläiset, mutta paree sanoa vaan da da ja viedä vaan - ei ne niitä poiskaan tule hakemaan).

      Ruuat oli ihan ok, ehkä loppuajasta vähän saman toistoa mutta hyvät silti. Harmitti vaan vietävästi tuo juomapuolen vedellä jatkaminen.

    • varaa parantaa

      Valitettavasti ko. hotellin kirjasessa ei ole mitään infoa tai vinkkejä Incekumista; ainoastaan Alanyasta. Olisi ollut kiva lukea edes jotain tietoja Incekumista; esim. mahd. ravintola tms. vinkkejä ja yleensä Turkissakin on joka kylässä jonain päivänä kiertävät markkinat/basaari mutta opaskaan ei tiennyt kysyttäessä näistä mitään....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      89
      5585
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4732
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      111
      3057
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      90
      2966
    5. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      23
      2624
    6. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      61
      2049
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      25
      1986
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1523
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      114
      1449
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      185
      1328
    Aihe