Bisnesideaa jälleen kerran.
Tuli tuossa mieleeni, että jos tuota tikkusen kyynelnestettä saisi kerättyä talteen ja pullotettua, niin tuotteella voisi olla laajaa menekkiä maailmalla. Litrahinta voisi olla paljonkin lähdevettä suurempi. Olisihan se kuiteskin sen verran ainutlaatuinen tuote, jotta se olisi erinomainen satiirinen lahjaidea kaikenmaailman itkijähörhölle taikka sitten humoristinen lahja fiksulle ihmiselle.
Sotkamossa päin, ja muissakin susipelkureitten asuttamilla paikkakunnilla hyvät bisnesideat tuntuvat olevan tosi kiven alla. Minä ihan hyvää hyvyyttäni tarjoan apuani tälläkin saralla. Aina tämä idea jonkin surken pienpanimoyrityksen kepittää.
Bisnesideaa
8
103
Vastaukset
- onko tikkusfobia?
Kyllähän ne itkijät oikeasti löytyy sieltä susisuojelijoiden puolelta, kuka näki sen filminpätkän missä ne kiikutti seppelettä nimikkosutensa muistoksi?
Siellä ne oikein vollottivat kulkiessaan keskellä kaupunkia, kyllä jopa tavallisia Helsinkiläisiä näky ilettävän se järjettömyys ja vollottaminen.
Itkeä pillittävät, niinkuin pikku lapset, joilta vietu tikkari.
ketä kiinnostaa joku tikkunen????
Ainoastaan hölmöä, jonka sankari se näyttää olevan, koska noita tikkus avauksia on jokapäivälle. Tainnutkin tehdä vaikutuksen.No olishan tässä aineksia ihan kansainväliseksi kohu-uutiseksi. Kyllähän fiksua aina kiinnostaa, kuinka äärimmäisen tyhmää ja sivistymätöntä sakkia maapalloltamme vielä löytyy. Tikkunen on selvästi ääriesimerkki tyhmyydestä. Tuommosesta (a:lla alkava sana):sta saisi myöskin tosi paljon huumoria kehiteltyä vaikkapa johonkin sketsiohjelmaan.
- seppelettä susille
Tyhmempiä ne oli kyllä nämä seppelesaattuelaiset, ei sellasta kyllä kehtaisi päästää kansainväliseen tiedotukseen, siinä menisi koko maan maine loppuiäksi.
Heh heh, minä kait kulkisin riemusaattueessa, jos uljas susi saisi joskus raadeltua jotain tolloa.
- Varmasti.
Susianalyytikko kirjoitti:
Heh heh, minä kait kulkisin riemusaattueessa, jos uljas susi saisi joskus raadeltua jotain tolloa.
Siinä olisi valkotakkisia setiä ympärillä juhlakulkueessa, ja sinulla olisi valkoinen juhlamekko päällä. Ilman hihoja.
- Laikuttaja
Sotkamolaiset voisivat alkaa toimittaa seppelehavuja susihalaajille.
- oikea totuus
heh heh, tomppeli puhuu uljaista susista. Totuus näyttää kuitenkin asiasta aivan toisen todellisuuden. "Uljaat" näyttää kunnostauvan vain kyttäämään eläkeläisten takapihoilla pikku piskejä ja kun eivät osaa saalistaa erämaissa, niin luikahtavat ihmisten navetoihin lampaita tappamaan, mikälli ovi jäänyt auki.
Taitaapi pian olla aika palata realismiin ja EU-itkijöistä välittämättä lopettaa kaikki asutusten läheisyyteen tulleet uljuudet.
Näkyy näissä meikäläisissä tuo degeneraatio edistyvän vauhdilla. Enää eivät osaa saalistaa metsänpuolella lainkaan, ilmankos pitää talojen nurkilla odottaa koska mummot päästää kissat ulos. Tosi säälittävää, eikös se Lappeenrannan susi saanut lähdöt kun mummu ja hänen pikku koira ajoivat luihun pakoon. - susifanaatikko
Horsmaa ne meillä päin kasvaa. DAA
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 921125
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa116938- 125896
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten282685- 76668
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait74631Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64582Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54576Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist48559- 72483