Pian aukee kesälavat muuallakin.Löytyisikö tanssikaveria kiertämään lavoja?
Luhurikka
SinkkuN40v
14312
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Löytyy, ja monta lavaa käyn. Ehditkös samoihin?
No niin,kiva juttu:)Mitkäs on ne samat jossa käyt?voisin ehtiäkin:)
Täällä yksi tanssilavoja kiertävä ja tanssiva reilu nelikymppinen mies. Käyn tanssimassa Lapualla, hiekkarannalla,kukonhiekassa,halkosaaressa,käenkoskella.joskus olis mukava käydä jossain uudessakin paikassa. Tänään latosaareen vielä tanssimaan.
lähteekös tänään kukaan kalliojärvelle tanssimaan??
minä ainakin...
Empä tiedä mitkä on samoja mutta kerroppa missä käyt niin johan voin ottaa ohjelmaan. Muuten sen suunnan lavat onkin aika uusia minulle. Kesä on vasta alussa.
Viittiikö Latosaareen lähteä yksin, olen reilu 40 v. nainen ja en ole käynyt lavoilla varmaan kymmeneen vuoteen? :)
Uskallatko lähteä reilu 40 v. Olet lähes sakkolihaa tällaiselle reilu 50 vuotiaalle.
Uusia kasvoja Latosaarii kaipaakin, vaikka käyn siellä puolenvuoden välein.
Lähde vain , voit vaikka löytää nuorenkin miehen.
Tänään aijon minäkin suunnata Latosaareen. Kalliojärvelle en uskalla lähteä, kun siellä ei varmaan taaskaan löydä vapaata tanssitettavaa naista. Joutuisin kumminkin vaihtamaan paikkaa Latosaareen.
Kyllä latosaaressa on toisinaan nuoriakin miehiä,sinne vaan reippaasti mukaan tanssimaan.
Ja toki ne vähän vanhemmatkin miehet tanssia osaa:)
Missä tämä Luhdikka on?
Tämä luhrikan lava sijaitsee Lapualla, tarkemmin tiistenjoella. Harvinaisuus, aivan uusi lava. Muutama vuosi sitten rakennettu.
Se on kunnon uusi vanhanajan hengen mukainen tanssilava. siellä on vielä voimissaan perinteinen tanssi ja kädenalittajat joutuvat yliajetuiksi jos tänne tulette.
Ajateltiin tulla käymään, mutta "...joutuvat yliajetuiksi jos tänne tulette"
Onko tämä lavan virallinen kanta? Suositaanko siellä väkivaltaa?
Tulkaa toki käymään,kyllä siellä kädenalitansseja mennään,mutta ne on varmaan nuo jotka eivät osaa niin valittavat:))
Siellä mitään väkivaltaa suosita.Toki välillä on ruuhkaa ja silloin voi kopsahtaa yhteen:)