Samojedit hösöjä?

Oonko vaan törmännyt muuten sellasiiin, mutta eivät vaikuta muulta kuin päättömiltä kouhottajailta?
362
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

En ole!

Äänestä

Tapaamasi samojedinkoirat ovat luultavasti saaneet tarvitsemansa liikunnan, jos niin rauhallisia osaavat olla. Turhautuneet yksilöt kyllä riehuvat ja hyppivät päälle.

Äänestä

mulla sammari ja sammari seropi, on juuri ennen lenkille lähtöö ku singerin koneen ja aropupun risteytys, pompitaan pyöritään vingutaan ja häselletään. mutta kun päästään lenkille on rauha maassa. mutta rotu itessään on yliystävällinen. heistä on kiva tavata uusia tuttuja. vaikka juuri ollaan tultu pitkältä lenkiltä missä ovat saanee myös peuhata irti, ni riittää että pihaan tulee vieras ja taas on härdelli päällä (jos koirat irti pihassa) hetki hyppien ja häseltäen,mutta pian rauhoittuvat rapsuteltaviksi.
tää sammariseropi osaa ottaa lunkisti pihassa irti ollessaan, makoilee ja tarkkailee jokaisen liikettä (bortsua ja jotain muuta vielä lisäksi hänen veressään) kun sammari hipsuttelee ulkorakennukselta toiselle, lintulaudalle, lantalaan, tallinkulmalle, tarhaan, lapset tarkistaa, kanalan kuuntelee...... sen pää koppa tuntuu kysyvän koko ajan "mitä tuolla touhutaan". tuntuu levottomalta sielulta joka vaan hipsuttelee ristiin rastiin :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ryfj kirjoitti:

Oonko vaan törmännyt muuten sellasiiin, mutta eivät vaikuta muulta kuin päättömiltä kouhottajailta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu