CDG Pariisi

Onkohan kuinka sekainen paikka, en ole ennen käynyt....pitäis ehtiä jatkolennolle
Edinburghista Pariisin kautta Helsinkiin....Cityjet Edinburghista ja Finnair jatkaa...
5454
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat
  • AF (Cityjet) lennot saapuu 2E ja AY lähtee 2D. Kävellen tuon matkan tekee 15-25 min riippuen vähän et mihin osaan 2E terminaalia kone tulee. Liekö kone edes tulevan putkeen vaan matkustajat tuodaan bussilla sisälle terminaaliin.

    Äänestä

  • Tiedätkö miten on järjestetty CDG:n kentältä lähtevän junan yhteys Orlyn kentälle?. Junan lähin Orlytä sijaitseva pysäkki näyttää olevan Antony Orlyval. Kuinka sieltä pääseen Orlyn kentälle? Miten pitkä on matka pysäkiltä?

    Äänestä

Kiitos tiedoista...

Äänestä

Kerran tehty vaihto CDG:llä kakkosterminaalissa. Me mentiin 2D:stä 2G:hen. Rauhassa kun katsoo mitä missäkin lukee ja mihin nuoli osoittaa niin hyvä tulee :) Meidän koneen vaihto ei ollut ollenkaan paha rasti.

Jos jotain huonoa pitää hakea niin meidän kohdalla se menee löyhkän puolelle. 2 terminaalissa haisi hemmetin pahalle. Tiedä sitten onko tuo tyypillistä kentälle vai satuttiinko me sinne just viemäriongelmien aikaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


voevoe kirjoitti:

Onkohan kuinka sekainen paikka, en ole ennen käynyt....pitäis ehtiä jatkolennolle
Edinburghista Pariisin kautta Helsinkiin....Cityjet Edinburghista ja Finnair jatkaa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu