En pysty elämään normaalia elämää koirani nylkytyksen takia.

nylkytys.....

Minulla on sekarotuinen 7kk koiranpentu (uros).Aina ollut kova nylkyttämään mutta nyt tilanne on ryöstäytynyt käsistä. En voi kutsua ketään kylään tai mennä koiran kanssa kyläilemään,sillä se on kokoajan nylkyttämässä ihmisiä :( Toki voin mennä ja menenkin,sillä tottakai koiran pitää saada käydä eri paikoissa ja olla muuallakin kun kotona. :D Miten saisin koirani lopettamaan jatkuvan nylkytyksen... Auttaisiko kastrointi?

11

429

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ~~~~~~

      Se lopetetaan kieltämällä. Pidä nyt hyvä ihminen puolesi! Annatko muiden kiusata itseäsi miten vaan? Annat koiralle se sortin lähdöt, ettei sen tee mieli enää uudestaan yrittää. Karjaiset ja mäjäytät jonkun kamalan äänen. Mikä teitä ihmisiä oikein vaivaa? Ei osata panna mitään rajoja koiran käytökselle. Aika vastenmielistä käytöstä tuollainen nylkytys.

    • Minä vain :)

      Joillakin koirilla se vietti on todella kova eikä oikein kielloit edes tepsi. Nopeasti kastrointiin ennen kuin siitä juurtuu tapa!

    • Koira ruotuun!

      Niskasta kiinni ja tiukka EI! Älä nyt hyvä ihminen anna sen koiran tehdä mitä huvittaa! Koira yrittää alistaa kaikkia tapaamiaan ihmisiä...seksuaalisuuden kanssa tuolla ei ole mitään tekemistä!

    • voipyhäsylvitaas

      ÄLÄ NYT HERRANJUMALA PÄÄSTÄ KOIRAAS POMOTTAMAAN SUA!!!!!!!!!!!

      NYLKYTYS LOPPUU KUN SINÄ LOPETAT SEN NYLYTYKSEN KOIRALTA.

      VIETTIEN KANSSA NYLKYTYKSELLÄ EI OLE MITÄÄN TEKEMISTÄ !!!!!!!!

      • Minä vain :)

        Oletko kuullut sellaisesta kuin lisääntymisvietistä? Tsiisus sentään...


      • voippyhäsylvitaas
        Minä vain :) kirjoitti:

        Oletko kuullut sellaisesta kuin lisääntymisvietistä? Tsiisus sentään...

        Se koiran nylkyttäminen IHMISTÄ kohtaan on ALISTAMISTA, sillä EI ole mitään tekemistä lisääntymisen kanssa. hoidata pääs kuntoon ja lue koirakirjoja ni viisastut.


      • Minä vain :)
        voippyhäsylvitaas kirjoitti:

        Se koiran nylkyttäminen IHMISTÄ kohtaan on ALISTAMISTA, sillä EI ole mitään tekemistä lisääntymisen kanssa. hoidata pääs kuntoon ja lue koirakirjoja ni viisastut.

        Luepa niistä hienoista kirjoista sijaistoiminnasta. Joobax selittikin aika hyvin tuolla alempana. Ja lopeta fiksun esittämistä, et huijaa ketään.


      • MinäQ
        voippyhäsylvitaas kirjoitti:

        Se koiran nylkyttäminen IHMISTÄ kohtaan on ALISTAMISTA, sillä EI ole mitään tekemistä lisääntymisen kanssa. hoidata pääs kuntoon ja lue koirakirjoja ni viisastut.

        Näin se on. Meillä koira kylkyttää vaimoa ei minua. On laitettu narttu paikoilleen tässä laumassa. Ei laita vaimo edes kenkiä jalkaan kun vieraita on. Hei on koira kimpussa.


    • alistamista kai

      Koira nylkyttää alistaakseen.Jos taasen heppi ulkona sellvästi ja nylkyttelee SE ON kiimasta johtuvaa nylkytystä.Naaras koira ei nylkytä ihmistä kuin alistaakseen.

    • Joobax

      Joillain koirilla hormonituotanto on kiivaampaa kuin toisilla. Sellaisilta ei välttämättä saa tuota nylkyttämistä pois kieltämisillä. Kastrointi auttaa. Jos et meinaa käyttää jalostukseen tai näyttelyyn, sitä harkitsisin vakavasti.

      Ensialkuun kielto ihan joka kerta, kun MEINAA nylkyttää. Varmasti sillä joku kulmakarva sojottaa tiettyyn suuntaan, kun sillä on se mielessä. Siinä kohtaa jo kielto, eikä vasta nylkyttämisen aikana.

    • Tuon ikäiselle saa tehdä triplasti koulutusta j a lenkitystä jos meinaa saada sen hallintaan. Nylkyttää kun on kiva ajanviete eikä tarpeeksi rajoja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      136
      2733
    2. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      231
      2117
    3. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      186
      1880
    4. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      50
      1867
    5. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      26
      1690
    6. Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta

      Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.
      Maailman menoa
      142
      1505
    7. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      67
      1393
    8. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      1158
    9. Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?

      😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo
      Luterilaisuus
      310
      1005
    10. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      65
      875
    Aihe