Eli olen ollut toivottoman rakastunut itseäni pari vuotta vanhempaan kundiin ympäri vuoden, ja haluaisin vihdoin yrittää siirtää pelinappuloita vähän lähemmäs häntä. Kaverini ovat muutaman kerran maininneet, että hän on vilkuillut minuun päin, ja välillä on tullut katseltua ihan silmiinkin. Haluaisin hymyillä hänelle, mutta tuntuu aina kun hän vain käveleekin ohi, että sulaisin pieneksi hermostuneeksi mytyksi. Kyseinen poika on kuitenkin häippäsemässä lukioon/amikseen/minnemeneekin jo ensi vuonna, ja kouluakin on reilut neljä viikkoa enää jäljellä. Hän ei mielestäni vaikuta mitenkään ubersuositulta, mutta kaveriporukkaakin löytyy. Veljeni tuntee hänet jotenkin, ja olen saanut kuulla että minulla ja ihastuksellani on samankaltainen musiikkimaku. Olisiko se hyvä syy koittaa vaikka keskustella hänen kanssaan?
Mitä neuvoja antaisitte, jotta rohkaistuisin lähestymään häntä? Mitä mun tulisi tehdä? Ja onko parin vuoden ikäero haitallinen? Kiitän jos autat, kerrot omista kokemuksistasi tai kommentoit jotain kantaaottavaa.
Mitä neuvoja antaisitte, jotta rohkaistuisin lähestymään häntä? Mitä mun tulisi tehdä? Ja onko parin vuoden ikäero haitallinen? Kiitän jos autat, kerrot omista kokemuksistasi tai kommentoit jotain kantaaottavaa.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Pyyä sitä kaveriks faces ja ala keskustelemaan siellä, jos se herättää kiinnostusta niin koita lähentyä vähän enemmän. Ei tuossa 2v ikäerossa ole mitään ihmeellistä
joo en vitus oo lesbo! moro :D
Häh
Parin vuoden ikäero ei haittaa. Ja kandee pyytää kaveriks faces tai sitten pyytää meseä/puh.numeroa.
Kyl se siitä :)
Hakeudu hänen seuraansa ja ole itsevarma. Pojat eivät kiinnostu ujoista ja hiljaisista tytöistä. Ja musiikki on hyvä puheen aihe ainakin aluksi. Mutta jos tuntuu että poika ei oikein halua yhtyä keskusteluihisi tai viettää aikaa kanssasi,niin unohda koko juttu,silloin hän ei vain ole kiinnostunut. Mutta juttele esim.facessa yms. ja siitä se lähtee ;)
Joo no pari vuotta sinne tänne;) anna mennä vaa !!