Miksi täällä on Tapani kansa keskustelualue

Chiandra

Tuleeko hänestä niin paljon viestejä, että pitää olla oikein oma sivu?

Eikö tuolle Martinalle voisi perustaa oman, niin tuola yleisjulkkiksissa voisi olla sitten jotain muutakin kuin Martinaa..

9

257

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tapsan edesottamuksisita täällä keskustellaan vilkkaasti niin että jopa oikea aihe sivuun.mielestäni täällä pitäs keskustella Tapsan musiikista .On täällä turhempiakin keskustelualuieta kuin Tapani Kansa esim Kirka ,jonka poismenosta on jo kulunut usempi vuosi.

    • .jk.

      niinpänäyttää

    • Kehitystäkö?

      Naapuriperhe oli käynnyt Tapsukan
      konsertissa. Olivat hyönteisesti yl-
      lättyneitä, kun tapsukka oli heilau-
      tellut oikeaa kättä laulaessaan.
      Onko joku muu nähnyt?

    • ookkonää Oulusta?

      Tapani Kansa on 1900-luvun paras ja monipuolisin viihdelaulaja Suomessa - tietenkin hänestä on oma keskustelualue.

      • alakkonää hulluksi?

        Vai "1900-luvun paras ja monipuolisin viihdelaulaja Suomessa"? Kiitos päivän parhaista nauruista! ROFLMAO! Paras tekotaiteilija, sitä korkeintaan ehkä, kun on kuunnellut ja nähnyt tuota vinosilmäistä ja harvahampaisen 'sukupuolesta en ole varma'tekotaiteilijan ininää ja ulinaa viimeiset 50 vuotta.

        Tällä keskustelupalstalla on vain yksi funktio: saa nauraa huonon maun omaavien fänien ylistyksiä ja ihmetellä samalla minne ihmiskunta on menossa.... :/


    • kyllä

      Samaa voisi kysyä, että miksi vielä Pikku G:llä on oma palsta?! Siitä hepusta ei ole pitkään aikaan kuulunut yhtikäs mitään, toisin kuin Tapsasta.

    • Fanatismia!

      Katso ystäväiseni. Selitys on hyvin yksinkertainen: näillä ihmisillä jotka täällä pauhaavat Tapsuliini Kansan ihanuudesta jne... niin näillä ihmisillä ei ole mitään omaa elämää. Ei siis yhtään mitään. Illalla kun he menevät nukkumaan he lausuvat Isä Tapsuliini- rukouksen ja aamulla kun he heräävät he kiittävät samaista isää (Tapsuliinia) siitä, että he ovat heränneet. Koko pikkuriikkinen elämä pyörii tapsuliinijumalan ympärillä. Sen takia tämä palsta on olemassa. Vertaa Jehovan todistajiin ja Mormooneihin. Siitä saat käsityksen näiden hihhuleiden fanaattisuudesta.

      • joku vaan

        Tapani on loistava laulaja! Harmittaa vaan kun täälä jotkut häntä kalvavat ja nokkivat , syynä tietysti on se perisuomalainen synti, eli kateus.
        Tapani reilut kymmenen vuotta sitten sairastui mielenterveyshäiriöön ja siitä täälä jaksetaan yhä aina huomautella, samoin kuin Tapanin huonosta koulumenestyksestä ja avioerostakin ja jopa seksuaalisesta suuntautuneisudesta jaksetaan vihjailla ja asuntoaankaan ei osaa sisustaa näiden ruikuttajien mieleisellä tavalla.
        Tapsan musiikillista lahjaakkuutta ja taiteellisuutta nuo seikat eivät vähennä tipanvertaa. Hän on todella pätevä, osaava , taitava ja ansioitunut laulajan ammatissaan. Paras sitten Olavi Virran ja Mauno Kuusiston.


      • TOSI ON
        joku vaan kirjoitti:

        Tapani on loistava laulaja! Harmittaa vaan kun täälä jotkut häntä kalvavat ja nokkivat , syynä tietysti on se perisuomalainen synti, eli kateus.
        Tapani reilut kymmenen vuotta sitten sairastui mielenterveyshäiriöön ja siitä täälä jaksetaan yhä aina huomautella, samoin kuin Tapanin huonosta koulumenestyksestä ja avioerostakin ja jopa seksuaalisesta suuntautuneisudesta jaksetaan vihjailla ja asuntoaankaan ei osaa sisustaa näiden ruikuttajien mieleisellä tavalla.
        Tapsan musiikillista lahjaakkuutta ja taiteellisuutta nuo seikat eivät vähennä tipanvertaa. Hän on todella pätevä, osaava , taitava ja ansioitunut laulajan ammatissaan. Paras sitten Olavi Virran ja Mauno Kuusiston.

        HALLELUJAA !


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      25
      1808
    2. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      125
      821
    3. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      120
      632
    4. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      53
      575
    5. Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa

      Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      89
      541
    6. Jos selviäisi että kaivattusi

      Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan
      Ikävä
      88
      530
    7. Tosi kiva on

      Joo. Mitä olisit menettänyt jos olisit paljastanut itsesi?
      Ikävä
      65
      521
    8. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      40
      510
    9. Päivän aivopieru Trumpilta

      Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko
      Maailman menoa
      59
      485
    10. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      26
      474
    11. Jokin ei täsmää

      Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi
      Ikävä
      267
      470
    12. Toivotko vielä viestiä

      Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.
      Ikävä
      34
      453
    13. Janpen Thai lopettanut, miksiköhän

      Hyvää apetta teki.
      Suomussalmi
      8
      436
    14. Kuka kaipaa T m?

      Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota
      Ikävä
      31
      415
    15. Vaikea on tämän

      Jälkeen suhtautua sinuun ilman ettei muista kirjoituksiasi.
      Ikävä
      58
      412
    16. Miksi jotku naiset on niin tyhmiä

      Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä
      Ikävä
      50
      405
    17. Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?

      Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v
      Tanssii tähtien kanssa
      9
      399
    18. Jätä jo se puolisosi, mun kanssa kilpa-asetelma on tuhoisa.

      Eikä hän tule sitä voittamaan. Myöskään missään vanhassa ei kannata roikkua, koska ei uskalla kohdata muutosta, hyvät as
      Ikävä
      27
      396
    19. Kerro muuten miksi

      Estit somessa?
      Ikävä
      41
      396
    20. S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi

      Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan
      Maailman menoa
      6
      385
    Aihe