Phuet/cape panwa

Me

Onko kokemuksia cape panwa nimisestä alueesta phuketissa?Onko helppo liikkua esim pa tong beachille,phi phi saarille?Paljon julkinen liikenne(bussi/taksi)maksaa?Kaikenlaiset vinkit tervetulleita,kiitos!

2

389

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • --------------------

      Olimme muutama vuosi sitten Cape Panwalla pari viikkoa. Matkasimme taxilla Karonille tai Patongille. Matkaan meni jotain puoli tuntia, hintaa en muista.
      Meillä oli 6 hengen porukka, jaoimme taxi-retket yms muut matkat.

      En kovinkaan paljon varmasti jättimäistä ko paikassa kokenut, koska jotkin yksittäiset asiat on sieltä jääneet mieleen. En ehkä toista kertaa mene... Tosin olemme olleet 14 kertaa Thaikussa! Olemme rakastuneet Thaimaahan, kiertäneet ympäriinsä ja mieleen painuvin on pohjois-Thaimaa.. Taas tammikuussa -13! Palsimme pari vk sitten Phuketista, sieltä viikko Racha Yailla, Nam!

    • Thai-fani

      Olemme vaimoni kanssa matkailleet Thaimaassa kymmenisen vuotta ja meille sopivin on ollut Khao Lak. Siellä on elämää, muttei liikaa vauhtia, eikä myyjät roiku hihassa, kuten esim. muuten niin kauniissa Krabin Ao-Nangissa. Uudenvuoden aikaan myös pikkuinen kylä nimeltä Mae Phim on kokemisen arvoinen. Kylä on paikallisen väen lomakohde ja uusivuosi on sikäläisittäin vuoden kohokohta. Muulloin kylä on melko autio.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      101
      1663
    2. Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella

      Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä
      Suomussalmi
      42
      1207
    3. Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?

      Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk
      Kuhmo
      23
      970
    4. Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..

      Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita
      Maailman menoa
      170
      806
    5. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      770
    6. Nythän todellisuus on kuitenkin se

      että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja
      Sinkut
      201
      703
    7. Hei sinä nainen

      Haluaisin koko ajan olla kiinni sinussa😟❤️❤️
      Ikävä
      46
      689
    8. Kuka oli kuskina

      Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?
      Suomussalmi
      13
      657
    9. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      35
      655
    10. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      39
      598
    Aihe