Ottakaapa itseänne niskasta kiinni ja tehkää työtönne, kyllä täällä tätä paskansanojaa riittää ilman teitäkin.(anteeksi). Maalaispitäjistä lähteneitä kun on kaupungit pullollaan jotka kantaa kaunaa vanhemmilleen ja sisaruksilleen perinnönjaosta ja purkavat tuntojaan syyttelemällä maanviljelijöitä, no onhan tämä yksi purkautumispaikka ja mielenterveystoimisto. Toivoisin vielä entisaikojen isäntien voimakkuutta nykyisiltä isanniltä, sanonalla"johan on pek---le, minähän onnistun"
Viljelijät, pää pystyyn.
Metallimies.
3
61
Vastaukset
- -
-
- -
-
- Tyypillinen maajussi
Melkoista paskaa joutomies suoltaa.Kyllä se on sellainen juttu,että ihan sama miten vitusti painaa ilmaista hommaa niin ei siitä itselle kerry mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh811973Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1091705- 1801286
- 225707
- 59698
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6666- 56610
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako199566- 46508
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337472