http://www.newcarsfor2013.org/the-toyota-corolla-2013/
eli myynti alkanee ja tämän vuoden lopulla kuten aiemminkin 5v välein syksyllä
1992 1997 2002 2007 ja nyt siis 2012
ja sähköautoversio tulee luultavasti 2014
eli myynti alkanee ja tämän vuoden lopulla kuten aiemminkin 5v välein syksyllä
1992 1997 2002 2007 ja nyt siis 2012
ja sähköautoversio tulee luultavasti 2014
Vastaukset 17
Vanhimmat
Jaahas, kivaa, mun 3 viikon ikäinen auto onkin sitten vanha malli, tosi hienoa, vienkö romikseen vai ajanko savikaivoon.
Älä heitä kirvestäsi kaivoon. Samaa harmaata massaa tuokin, ei sitä kukaan viitsi toista kertaa vilkaista = täysin EVVK onko vuosimalli 2012 vai 2002.
Jahas, kateellinen volkkariville hokee taas tuota samaa "harmaa massa" -litaniaa jota sen on ulissut tällä forumilla jo vuosia. Itsensä plussailukin näyttää jatkuvan. Joissakin suomijunteissa kateus on vaan vahva.
Polta jonkun metsäautotien varressa hiekkakuopalla. Niin mä yleensä teen. Nyt olen kattelemassa maastokarttoja sopivan paikan löytämiseksi, kun Auriksesta tulee kuulemma ensi vuonna jo uusi malli ja vanha pitäisi tuikata tuleen...
Voi sopia paalaajan kanssa että meni "vahingossa" koneeseen, " kun se seiso siinä missä paalattavat yleensä odottaa", ja näin vakuutus voi maksaa korvausta niin että saa upouuden auton. Mut tää edellyttää että paalaaja on juones mukana. Kysykää Kuusakosken duunareilta.
katos..olipas aika kivan näköinen..pitäsköhän tuota harkita..
No kohta on laitettava Yaris vaihtoon. On hyvännäköinen LaatuAuto.
Onpa hyvä, etta siinä on soikiot keulalla. Muutoinhan sitä luultaisiin Hyundain tms. vanhemmaksi malliksi.
Harmaata peruspullaa harmaille hiirulaisille.l
eipä ne hundai i30 ja kiat ceedit ole ohittaneet edes rekisteröinti tilastossa auris corolla kaksikkoa auris corolla olisi sijaalla 7 myyntitilastossa jos ne laskettaisiin yhteen. Uuudesta nallista 2013 jää auris nimi pois ja viistoperätkin myydään corollina.
Pistähän pizzanaama varmuudenvuoksi vielä pari samanlaista viestiä eri nimimerkillä. Ja muutamat plussat kateellisiin vuodatuksiisi. Siitä se lähtee se elämä :D
Onneksi Minulla on Audi A8 Lang, niin ei Minun tarvitse tollasiin sekaantua. Pyörittelenkin Minun Audiani lähinnä Westendin kulmilla, corollat ajelee kuulemma siellä päin enemmän missä lehmänpaska haisee.
Eikös tuommoisessa LANG mallissa pitäisi itse istua takapenkillä, aika naurettavaa roudata omaa kehoa alle 100kg 2000 kg autolla, eihän tuossa ole mitään järkeä.
Ei autonkuljettajan tarvitse vaivata päätään tuollaisilla asioilla.
Silläkö Audilla se taivaspaikka aukee? Vaikuttaa vähä siltä että amiksen tarkkailuluokan pojat ovat taas käyneet näpyttelemässä painavat mielipiteensä tällekkin palstalle.
Kyllä tuo ainakin ulkonäössä pärjää Volkkareille. Tuleekohan farkku?
Kyllä ja ei. Ensi vuonna (keväällä) on jo kerrottu tulevan Auris farkku.
Joissakin autoissa sitä konepeltiä nostellaankin melko ahkerasti, niin että saattaa olla kaasujouset tarpeen.
Saahan sitten muutaman vuoden päästä taas joku autopajakin rahaa, kun pitää ostaa uudet kaasujouset, kiitos , mutta ei Toyotaan !.