quickstart ja obelix

mitä tarkoittaa pelien takakannessa quickstart in finnish. Eli onko peli suomenkielinen vai vaan ohje. Onko esim se asterix ja obelix ( XXL vai mikä se oli ) peli suomenkielinen.
178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

tarkoittaa että ohjekirja on suomenkielinen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


oompa vaan kirjoitti:

mitä tarkoittaa pelien takakannessa quickstart in finnish. Eli onko peli suomenkielinen vai vaan ohje. Onko esim se asterix ja obelix ( XXL vai mikä se oli ) peli suomenkielinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu