Löytyykö täältä ketään Tom Jones-fania, joka osaisi kertoa erään hänen kappaleensa nimen. Löysin kappaleen Youtubesta jokin aika sitten ja olen nyt unohtanut sen nimen. En ole mistään netin listauksistakaan sitä löytänyt, joten kyseessä on todennäköisesti harvinaisuus.
Tarina kappaleessa menee suunnilleen niin, että varattu mies näkee toisen naisen ja rakastuu tähän välittömästi ja jättää vanhan suhteen ja tulee erittäin onnelliseksi uuden naisen kanssa. Nimi taisi olla aika pitkä, mutta en ole varma. Levytetty todennäköisesti 60-luvun loppupuolella, iso orkesteri ja kuulostaa aivan mahtavalta. Siksi harmittaa kun pääsi kappale unohtumaan ja Youtubesta hakemalla menisi varmasti viikkoja koneen ääressä.
Tiedän, että on aika hankalaa ellei jopa mahdotonta löytää kappale näillä tiedoilla mutta ajattelin kuitenkin kokeilla :)
Tom Jonesin kappale
KSL
2
159
Vastaukset
- Retkuilija
Voisiko olla tämä?
http://www.youtube.com/watch?v=BDzitZjOwYY- KSL
Ei ole tuo kappale, se on joku hieman tuntemattomampi. Löysin itse sen "vahingossa" aikanaan. Kiitos kuitenkin avusta :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.2786313- 526208
Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?925814Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k425195Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️524824Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem2264178Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan
Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe43981- 1513686
Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes
Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!393252Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.283163