Eli onko jollakin kokemuksia jet forcesta ja jos on niin millaisia. Itse ajatellut ostaa tuon tai sitten Speedfight 3. Kumpi olisi mielestänne parempi hankinta?
Laittakaa hyvät sekä huonot puolet.
Kiitos.
Peugeot jet force c-tech
11
4118
Vastaukset
- Power DD
Jet Force tyyppisiä skoottereita olen ihmetellyt, kelle ne on oikein tehty? Onnettomat jalkatilat ja kauppakassien kuljetus mahdotonta. Skootterin ideologia on tavallaan häviää, kannattaa ostaa mieluummin ihan normi mopo, vaikka kyykky-jammu tms.
Skootterilla pitää pystyä käymään kaupassa jalat kuivina.- Anonyymi
Ei olekkaan mikään "kauppakassi" vaan menopeli...🇫🇮😎🌞
- jet force
En kyllä mitään kauppamopoo haluakaan ja moottoripyörää ei kannata hankkia kun täytän vasta 15.
- Power DD
Niin, en mä mitää oikeeta MP:tä tarkoittanutkaan, vaan ihan MOPOA!
esim. toi kyykky-jammu on tämmöinen: http://www.nettimoto.com/yamaha/tzr/mopo.
Skootteri on skootteri ja toi Jet Force on joku sekasikiö, jossa skootterin alkuperäinen käyttötarkoitus ei vaan toteudu.
Jos pitää pösö olla niin esim. alle 10 tkm ajettu Speedfihgt2 vesijäähy. Kolmonen on ylihintainen kiinalainen, jossa maksetaan brandista ylimääräistä. Kiinalaisia saa paljon edukkaamminkin.
- jet force
Niin huomasin vasta myöhemmin että siinä välissä oli pilkku. Vanhaa en huoli enkä mitään kiinanihmettä. Speedfight kolmosta en laske kiinanihmeeksi. Eikä sillä kulkupelin tarkoituksella mitään väliä ole kunhan on hieno ja hyvä.
- 45547845
Aprilialla on parhaat vesijäähyt, Piaggion koneella. Osta suorasuihkutuskoneela varustettu niin kiihtyy ihan hemmetisti jo vakiona (tosin virittämällä paljon paremmin...) eikä bensaa mene 70cc:lläkään kuin 3 litraa 100km.
- Power DD
70 cc virikoneeseen pitää blandata itse bensat. 50 cc tuoreölyvoitelujärjestelmällä leikkaa kiinni.
Ja nythän oli puhetta uuden ostamisesta.
Piaggio omistaa muuten Aprilian.
- Anonyymi
Itellä on jet c teck ja harvoin mitää vikoja ja kestävä moottori ja kaikko. Ei ikinä oo menny paskaks, ainut vika on vaa et imukaula menee aika helposti paskaks. Mut hyvä ajaa ku tankki o jalkatilas.
- Anonyymi
Aika todella luotettava ja hyvä skootteri kulkee ja kiihtyy vakionaki iha hyvin mahtuu kyytsäämään ja on hyvä itse meinsin ostaa mutta sitte ostinki vaa crossin
- Anonyymi
Hyvä mopo minulla on ja palvellut hyvin ei ole tullut mitän vikoja
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2102793
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1252659En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.771743Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k2331305Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va631288- 471098
- 991001
- 108841
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka6823- 46823