Eli onko jollakin kokemuksia jet forcesta ja jos on niin millaisia. Itse ajatellut ostaa tuon tai sitten Speedfight 3. Kumpi olisi mielestänne parempi hankinta?
Laittakaa hyvät sekä huonot puolet.
Kiitos.
Peugeot jet force c-tech
11
4730
Vastaukset
- Power DD
Jet Force tyyppisiä skoottereita olen ihmetellyt, kelle ne on oikein tehty? Onnettomat jalkatilat ja kauppakassien kuljetus mahdotonta. Skootterin ideologia on tavallaan häviää, kannattaa ostaa mieluummin ihan normi mopo, vaikka kyykky-jammu tms.
Skootterilla pitää pystyä käymään kaupassa jalat kuivina.- Anonyymi
Ei olekkaan mikään "kauppakassi" vaan menopeli...🇫🇮😎🌞
- jet force
En kyllä mitään kauppamopoo haluakaan ja moottoripyörää ei kannata hankkia kun täytän vasta 15.
- Power DD
Niin, en mä mitää oikeeta MP:tä tarkoittanutkaan, vaan ihan MOPOA!
esim. toi kyykky-jammu on tämmöinen: http://www.nettimoto.com/yamaha/tzr/mopo.
Skootteri on skootteri ja toi Jet Force on joku sekasikiö, jossa skootterin alkuperäinen käyttötarkoitus ei vaan toteudu.
Jos pitää pösö olla niin esim. alle 10 tkm ajettu Speedfihgt2 vesijäähy. Kolmonen on ylihintainen kiinalainen, jossa maksetaan brandista ylimääräistä. Kiinalaisia saa paljon edukkaamminkin.
- jet force
Niin huomasin vasta myöhemmin että siinä välissä oli pilkku. Vanhaa en huoli enkä mitään kiinanihmettä. Speedfight kolmosta en laske kiinanihmeeksi. Eikä sillä kulkupelin tarkoituksella mitään väliä ole kunhan on hieno ja hyvä.
- 45547845
Aprilialla on parhaat vesijäähyt, Piaggion koneella. Osta suorasuihkutuskoneela varustettu niin kiihtyy ihan hemmetisti jo vakiona (tosin virittämällä paljon paremmin...) eikä bensaa mene 70cc:lläkään kuin 3 litraa 100km.
- Power DD
70 cc virikoneeseen pitää blandata itse bensat. 50 cc tuoreölyvoitelujärjestelmällä leikkaa kiinni.
Ja nythän oli puhetta uuden ostamisesta.
Piaggio omistaa muuten Aprilian.
- Anonyymi
Itellä on jet c teck ja harvoin mitää vikoja ja kestävä moottori ja kaikko. Ei ikinä oo menny paskaks, ainut vika on vaa et imukaula menee aika helposti paskaks. Mut hyvä ajaa ku tankki o jalkatilas.
- Anonyymi
Aika todella luotettava ja hyvä skootteri kulkee ja kiihtyy vakionaki iha hyvin mahtuu kyytsäämään ja on hyvä itse meinsin ostaa mutta sitte ostinki vaa crossin
- Anonyymi
Hyvä mopo minulla on ja palvellut hyvin ei ole tullut mitän vikoja
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html614361Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2424122Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1473233Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat223214Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis653034Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos752859Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1072521Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana1522312- 472152
- 241800