Mitä koiran geeneissä on kuulemma vikana? Miksi koiran ulkonäköä vain katsotaan että millainen koiran luonne on?
Koirahan voi olla sisältä paljon viisaampi ja kiltimpi kuin luulemme.
Koirat
Fannyski
3
121
Vastaukset
- Töksit
Siinähän on vasta ideaa. Eihän kukaan saa tuomita koiraa ulkonäön perusteella. Sehän olisi sama asia kun ihminen tapettaisiin jos olisi liian ruma.
Sehän on inhimillistä. - Töksit
Siinähän on vasta ideaa. Eihän kukaan saa tuomita koiraa ulkonäön perusteella. Sehän olisi sama asia kun ihminen tapettaisiin jos olisi liian ruma.
Sehän on inhimillistä. - kuinka niin?
Ja mistä päättelet, että noin tehdään? Et voi yleistää, jos joku ajattelee tuolla tavoin. Harvinaisen tyhmä saa olla, että ajattelee ulkonäön kertovan luonteen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 342353
Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle472096- 402032
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas3201850- 1171493
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161425Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan71308Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?101157- 411055
Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii661036