Firefox

5110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mikkishän on jo korjannut sen haavoittuvuuden Hotmailista.

Äänestä

Miksi tuo pitäisi poistaa? Sillä voi hyvin testata esim omien sivujensa haavoittuvuuksia. Kräkkereillä on tehokkaammatkin työkalut käytettävissään

Äänestä
  • digitodaykin saisi opetella eron sanoilla hakkeri ja krakkeri. Ärsyttää tuollainen sanojen väärinkäyttö

    Äänestä

samasta syystä, kuin rautakaupoista ei poisteta kirveitä vasaroita ruuvvareita jne työkaluja ,joilla ihmisiä / omaisuutta on vahingoitettu.

väärinkäyttö ei tee työkalusta haitallista tai lainvastaista.

Äänestä

Eikös firefox ole linuxeilla oletusselaimena?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lisäosa... kirjoitti:

Miksihän ne ei poista tuota https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/tamper-data/

http://www.digitoday.fi/tietoturva/2012/04/30/hakkerit-kauppasivat-hotmail-tileja-15-euroakpl/201228413/66

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu