pitääkö pojan olla laiha ja hyvän näköinen kun tuntuu että te tytöt etitte sellaisia
apua
tytöille
11650
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
ei kaikilla! esim. mulle se ulkonäkö merkkaa aika paljon, mutta ei aina! kaikki on erinlaisii...mut mulle ei oo väliä onko lihaksikas urheilija poju, vai hieman pyöreähkö jätkä joka tykkää viettää koti iltoja.. :)
Kai tiedät sanonnan: Kauneus on katsojan silmissä?
Jokaisella on omat näkemyksensä kauniista ihmisestä.
Tottakai minä pidän hyvännäköisistä ja normaalipainoisista miehistä, mutta sillä ei ole rakkauden kanssa mitään tekemistä. En minä ainankaan etsiskele poikaystäviäni ulkonäön perusteella.
Monet tytöt kyllä etsii poikakaveria ulkonäön perusteella, ja niin itekkin aluksi ja sitten rupean tutustumaan kaveriin kunnolla. Jos hän on mukava ja semmosta silsaa niin mikä ettei, mutta jos hän on kuin perseeseen ammuttu sika niin ei.
Nythän mulla kävikin tuuri kun löysin ihan unelma jätkän ja hänkin on kiinnostunut musta... Rakkautta ilmassa :)
mukava:)
huumorintajuinen:)
rehellinen:)
luotettava:)
hellä:)
ei mikään "kukkakeppi",vaan sopivan painoinen pituuteensa suhteen:)
komeus on aina plussaa,muttei kuitenkaan tärkein asia:)
Siinä on ainakin muutamia,mitä jätkän tulisi olla...:) Itselläni on juuri mielestäni unelmien jätkä vieressä öisin :)
mä en tykkää laihoista pojista! se on kamalaa.. silleen et kaikki lihakset näkyy.. iiiiks! pikkunen maha on paljon söpömpi.. muun ulkonäön suhteen on niin monta makua kuin on ihmisiä. esim mun isossa kaveriporukassa meillä kenelläkään ei oo samaa miesmakua- ja se on jo aika hassua! aina joku on että onpas hyvännöken ja toinen että eikä oo.. sellaista se on!
mä en ainakaan eti jätkääni ulkonäön perusteella... mut täytyy sen kanssa kehdata liikkua kadun samalla puolella.
miksi olet surullinen?
ei tietty tartte olla laiha eikä välttämättä mikään supersöpökään.. tärkeintä on luonne!! muista se! x)
onko lihava vai laiha kuhan on hyväsydämminen ja kiva.Näölläkään ei oo niin välii ei ainakaan musta...
Minun mielestä pojan ei tarvitse olla kauhean komea eikä laihakaan. Myönnän, että katon pojassa eka ulkonäköä(erityisesti silmiä...;)) mutta ei se sitä silti ratkaise. Jos luonne on.. no perseestä ja olisikin tosi komea, en huolisi kyseistä tyyppiä.
Ja siitä laihuudesta. En tykkää mistää "kukkakepeistä" parempi lihaa luiden ympärillä kuin ei mitään.
No tää oli vain minun mielipiteeni.
Mulla on aika kovat kriteerit ja yks niistä on et pitäis olla hyvässä kunnossa. Ei tarvi olla välttämättä hyvän näköinen tai osata pukeutua, mutta kuhan olisi hyvässä kunnossa. Itse urheilen paljon ja pidän itsestäni huolta, niin en jaksaisi katsella sellaista sohvaperunaa kovinkaan kauaa. Vanha totuus on, että ulkonäkö on se mistä kiinnostutaan, jos toista ei tunneta, mutta jos tunnetaan, niin siihen sisimpään sitä rakastutaan. Tää oli vaan mun mielipide, mutta monille lihavuus eikä ulkonäkö merkitse mitään. Älä murehdi siitä millainen olet, kun ei se siitä murehtimalla parane. Pidä itsestäsi niin muutkin pitävät! Hyvää kesää! :)