Itse odotan.
uuteen kouluun olen menossa ja ainahan kaikki uusi viehättää. Lukioon olen menossa. Tällä kertaa kuitenkin odotan opiskelua enemmän kuin itse koulua.
Nyt kesällään ei ole useimpina päivinä mitään tekemistä ja kun täällä korvessa asutaan, niin hankala päästäkkään minnekkään.
eikä tunnu yhtään kesälomalta kun säät ovat mitä ovat.
uuteen kouluun olen menossa ja ainahan kaikki uusi viehättää. Lukioon olen menossa. Tällä kertaa kuitenkin odotan opiskelua enemmän kuin itse koulua.
Nyt kesällään ei ole useimpina päivinä mitään tekemistä ja kun täällä korvessa asutaan, niin hankala päästäkkään minnekkään.
eikä tunnu yhtään kesälomalta kun säät ovat mitä ovat.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Olen odottanut kouluun pääsyä jo kolme viikkoa vaikka siihen on nytkin vielä yli kuukausi aikaa. Jotenkin en vain KESTÄ näitä saamarin pitkiä kesälomia. Tulen hulluksi yleensä heinäkuun alussa, mutta onneksi kohta alkaa TYÖT!!! Mutta odotan innolla että pääsen näkemään taas tutut koulukaverit.
Olen itsekseni ajatellut ihan samaa. Säät kun ovat tällaiset ei oikein ole mitaan tekemistä..ja sitähän opikellessa on.
Joo lukiossa jatkan toista vuotta. Vähän tylsää on tää kesä ollu. Kavereilla töitä. Mä jaan vaan jotain hikisii mainoksii. Joten pari päivää viikossa vaan menee töiihin ja kuitenkaan ei oikein voi mihinkään lähtee, kun on se mainosten jako. Ja muutenkin on kiva päästä takas kouluun, ku tulee vanhojentanssit ja kaikkee. Pitääkin kohta lähtee kaverin kanssa pukuja kattoo. Parhaat viedään heti kesän lopussa päältä.
mäkin ootan et koulut alkaa.. :D on todellakin tylsää, kaverit töissä ja itellä ei...
Mä odotan myös todella innolla koulujen alkamista. Olen menossa lukioon ja sinne tulevat hyvät kaverini (en aikaisemmin ole ollut samassa koulussa heidän kanssaan), uudet ihmiset, kuviot ja opiskelut. Jos olisin menossa takaisin yläasteelle en varmasti odottaisi, mutta juuri nyt kaikki uusi kiehtoo. Kaiken lisäksi koulu on täynnä kivan näköisiä urheilijapoitsuja. Toisaalta nyt pitäisi vaan nauttia näistä kahdesta viimeisestä loma viikosta täysillä ja lepäillä, et jaksaa taas opiskella.
Moi!
Et sitten ole ainut joka odottaa kouluun pääsyä!
itse menen 9:lle, mutta silti...
no... oikeastaan en niin odot muita aineita kuin ruotsia... eli haluaisin koko ajan vaan olla ruotsin tunneilla! :)