Myyn kesämökin Saaremaalta,

ampietilä

Meillä on myynnissä upea ja erikoisnäköinen kesämökki Saaremaalla. Syy miksi myyme pois on se, että olemme kaikki lähteneet muualle ja vanhemmat ovat lähteneet myös ikuiselle levolleen.

Mökki on telttamuotoinen, kaksikerroksinen, johon kuuluu hirsisauna, jonka edessä on pieni uima-allas, johon voi hypätä suoraan saunasta. Saunan edessä terassilla on takka, jossa voi paistaa saunamakkaraa ja nauttia takkalämmöstä iltaisin.

Luonnollisesti on oma puutarha. Talossa on vesi-wc, yhteys kaupungin viemäristöön, sähkö. Lämmitys on mahdollista sekä puilla että sähköllä. Mökistä on noin 10 min. kävelumatka meren rantaan.

Sijaitsee Kuressaaren kaupungin lähistöllä, oma kotialuetta muistuttavalla alueella. Hyvät naapurit, joilta saa tuoretta kalaa ja lehmän maitoa. Erittäin turvallinen ja rauhallinen alue.

Lisätietoja ja kuvia:
http://hiiunadal.saartehaal.ee/index.php?content=kuulutused&kategooria=1&kid=548

12

304

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ampietilä

      Saaremaasta saa tietoja:

      www.saaremaa.ee (tästä myös suomeksi ja jopa webkamera eri paikoista)

      www.saartehaal.ee

    • ampietilä
    • ei kiinnosta

      Tämähän ei ole mikään myyntipalsta, eikä kukaan todellakaan ole kiinnostunut mistään rähjäisestä viruntönöstä

    • ampietilä

      Veikkaan, että ihmiset jotka näin matkustavat pitkin leirintäpaikoja, haluaisivat myös omalle joskus pysyvän kesämökkipaikan. Silloin kun me olimme pieniä, vanhemmat myös matkustivat kanssamme autolla ja vietettiin yöt leirintäpaikoilla. Sitten vanhemmat päättivätkin hankkia oman mökkipaikan ja rakensivat tälläisen mökin kuin kuvissa. Se ei ole mika rähjäinen paikka eikä mökki. Aidini idea oli tuo telttamuotoinen mökki hirsisaunoineen, jonka edessä on pieni uima-allas. Rakennuksessa on käytetty hyvin arvokkaita materiaaleja. Lisäksi Tallinnan kasvistieteellisen puutarhan asiantuntijat suunnittelivat puutarhamme ja kävivät sitä hoitamassa.

      • eipä kiinnosta

        Edelleen kuka pöljä ryssänmaalta mitään ostaisi. Haiseekin paskalle.


      • ampietilä
        eipä kiinnosta kirjoitti:

        Edelleen kuka pöljä ryssänmaalta mitään ostaisi. Haiseekin paskalle.

        Harrastatko leirintää? ja matkailua autolla?


      • tietäsit ensin
        eipä kiinnosta kirjoitti:

        Edelleen kuka pöljä ryssänmaalta mitään ostaisi. Haiseekin paskalle.

        Et kyllä tunne Viron historiaa,Venä on llut miehittäjänä ja se on kyllä ihan eri kuin mistä puhut.Ja muuten tuon tulkintasi mukaan mekin olemme täällä suomessa RYSSIÄ!


    • 32

      Mukavannäköinen paikka. Kyllä tuo kaupaksi menee.

    • ampietilä
      • ei kiinnosta

        Kaatopaikka mikä kaatopaikka, ja vielä ryssänmaalla, yäk.


      • ZorpasI
        ei kiinnosta kirjoitti:

        Kaatopaikka mikä kaatopaikka, ja vielä ryssänmaalla, yäk.

        Mitä sä neuroottinen finninaama auot päätäs,pitäs penikkaa vähän opettaa tavoille!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      169
      6423
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      76
      5319
    3. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      14
      3715
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      121
      3345
    5. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      174
      2679
    6. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      74
      2315
    7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      1
      2078
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      29
      1641
    9. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1576
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      98
      1316
    Aihe