Meillä on myynnissä upea ja erikoisnäköinen kesämökki Saaremaalla. Syy miksi myyme pois on se, että olemme kaikki lähteneet muualle ja vanhemmat ovat lähteneet myös ikuiselle levolleen.
Mökki on telttamuotoinen, kaksikerroksinen, johon kuuluu hirsisauna, jonka edessä on pieni uima-allas, johon voi hypätä suoraan saunasta. Saunan edessä terassilla on takka, jossa voi paistaa saunamakkaraa ja nauttia takkalämmöstä iltaisin.
Luonnollisesti on oma puutarha. Talossa on vesi-wc, yhteys kaupungin viemäristöön, sähkö. Lämmitys on mahdollista sekä puilla että sähköllä. Mökistä on noin 10 min. kävelumatka meren rantaan.
Sijaitsee Kuressaaren kaupungin lähistöllä, oma kotialuetta muistuttavalla alueella. Hyvät naapurit, joilta saa tuoretta kalaa ja lehmän maitoa. Erittäin turvallinen ja rauhallinen alue.
Lisätietoja ja kuvia:
http://hiiunadal.saartehaal.ee/index.php?content=kuulutused&kategooria=1&kid=548
Myyn kesämökin Saaremaalta,
12
328
Vastaukset 12
- ampietilä
vielä kuvia ja tietoja:
http://www.soov.ee/saaremaa/Suvila_Saaremaal_Kuressaare_linna_lahedal_1383058.htm?ca=12&last=1 - ampietilä
Saaremaasta saa tietoja:
www.saaremaa.ee (tästä myös suomeksi ja jopa webkamera eri paikoista)
www.saartehaal.ee - ampietilä
Tietoa löytyisi myös:
http://www.soov.ee/saaremaa?q=&cg=3000&w=1&ca=12&l=0&md=th - ei kiinnosta
Tämähän ei ole mikään myyntipalsta, eikä kukaan todellakaan ole kiinnostunut mistään rähjäisestä viruntönöstä
- ampietilä
Veikkaan, että ihmiset jotka näin matkustavat pitkin leirintäpaikoja, haluaisivat myös omalle joskus pysyvän kesämökkipaikan. Silloin kun me olimme pieniä, vanhemmat myös matkustivat kanssamme autolla ja vietettiin yöt leirintäpaikoilla. Sitten vanhemmat päättivätkin hankkia oman mökkipaikan ja rakensivat tälläisen mökin kuin kuvissa. Se ei ole mika rähjäinen paikka eikä mökki. Aidini idea oli tuo telttamuotoinen mökki hirsisaunoineen, jonka edessä on pieni uima-allas. Rakennuksessa on käytetty hyvin arvokkaita materiaaleja. Lisäksi Tallinnan kasvistieteellisen puutarhan asiantuntijat suunnittelivat puutarhamme ja kävivät sitä hoitamassa.
- eipä kiinnosta
Edelleen kuka pöljä ryssänmaalta mitään ostaisi. Haiseekin paskalle.
- ampietilä
eipä kiinnosta kirjoitti:
Edelleen kuka pöljä ryssänmaalta mitään ostaisi. Haiseekin paskalle.
Harrastatko leirintää? ja matkailua autolla?
- tietäsit ensin
eipä kiinnosta kirjoitti:
Edelleen kuka pöljä ryssänmaalta mitään ostaisi. Haiseekin paskalle.
Et kyllä tunne Viron historiaa,Venä on llut miehittäjänä ja se on kyllä ihan eri kuin mistä puhut.Ja muuten tuon tulkintasi mukaan mekin olemme täällä suomessa RYSSIÄ!
- 32
Mukavannäköinen paikka. Kyllä tuo kaupaksi menee.
- ampietilä
Kiitos kun joku sanoo nätisti. On samalla myös ikävää luopua siitä, mutta kun me asutaan kaikki jo muualla.
Olen uusinut linkkiä:
http://www.saartehaal.ee/index.php?content=kuulutused&kategooria=1&kid=16200- ei kiinnosta
Kaatopaikka mikä kaatopaikka, ja vielä ryssänmaalla, yäk.
- ZorpasI
ei kiinnosta kirjoitti:
Kaatopaikka mikä kaatopaikka, ja vielä ryssänmaalla, yäk.
Mitä sä neuroottinen finninaama auot päätäs,pitäs penikkaa vähän opettaa tavoille!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1072227- 103896
- 66843
- 46800
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???21766Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha518725Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76640- 64625
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23590- 57561