Haussa pk uros astutukseen

koiruus

Saksanpaimenkoira-hollanninpaimenkoira sekoitus nartulle seuraavista (syksyn) juoksuista. Narttu on raitapaitainen 25 kiloinen malliltaan ehkä enemmän spk mutta suoremmalla selällä ja paremmalla takaosalla.

4

527

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Diipalaapa

      Mä en ymmärrä miks sekarotusilla pitää teetättää pentuja. Sekarotusissa ei oo mitään vikaa, omaki on sekarotunen koira, mutta jos se sekarotunen koira ei tarjoo mitään uutta koira maailmalle nii miks pitää tuoda tähän maailmaan lisää kotia etsiviä? Koiratarhat ja myyntipalstat on jo väärällään koiria, jotka tarvii kotia. Rahan takia nyt ei ainakaan saa koiraa astuttaa, eikä myöskään sen takii että ku ois vaan kiva jos omalla koiralla ois pentuja. Pitää ottaa järki käteen ja miettiä. Toi koira sopis toki tokoon ja muuhun, mutta ei se mihinkään virallisiin kisoihin pääsis kuten ei myöskään koiran jälkeläisetkään ja se varmasti karsii ostaja ehdokkaitaki. Ite ainaki ottasin mielummin ihan puhasrotuse tokoiluun että pääsis kilpailemaanki mahdollisesti. Varo vaan ettei pennut jää teille pyörimään.

    • öhöm....

      Moni ihminen haluaa sekaroituisen ihan vain seurakoirakseen ja koti harrastuksiin. Mieluummin itse ottaisin sekarotuisen kuin "puhtaan koiran"..

      • KATSO PÄIVÄÄ

        Vanhoja viestejä ;etsi urosta v-12,eli eiköhän ne pennut ole ,jo teetetty... :D :D


    • koiratarha-kulkuri 7

      maailma ei tarvi lisää koiria itse aion ottaa koiran koirakodista ja steriloita tai kastroida sen olkoo rotukoira tai sekarotunen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      16
      457
    2. Näytät kivalta kun nukut

      *zoomaa palohälyttimen kameraa*
      Ikävä
      10
      412
    3. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      16
      347
    4. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      3
      341
    5. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      13
      206
    6. Hyvää yötä

      Janne niminen mies🥰
      Ikävä
      1
      103
    7. 0
      90
    8. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      0
      90
    9. Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa

      76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68
      70 plus
      3
      67
    10. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      1
      61
    Aihe