Raision Huvilintu

kissat10

Olipa pettymys eilinen tanssi-ilta Huvilinnussa. Monista lupauksista huolimatta naisten riviä ei oltu siirretty pois lavan edestä. Naiset nojaa edelleen kaiuttimiin melun yliannostuksessa, missä on desibelimittarit? Oviaukosta puhaltava kylmä tuuli ei vienyt melua mennessään. Eilinen Matin ja Tepon kosketinsoittaja oli vielä piste iin päälle, tullessaan soittamaan pudotti naisten laukut alas lattialle jotta sai kansiolle tilaa. Toivottavasti laukuissa ei ollut särkyvää tavaraa. Näin lavakauden alussa toivoisimme naisille inhimillisempää kohtelua.
Oli sentään varaa uuteen grillikatokseen!!!!!

9

2092

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • alexandra2012

      Harmi, että naisten paikka tosiaan on kovassa melussa. Muuten mukava tanssipaikka!

      • Anonyymi00010

        Juhannuskokkona voisi palaa hyvin.


    • Soittajamies

      Missä ne laukut oli??? Narikassa vai lavalla???Soittajillekin suotakoon oma tila vaikka onkin vain soittamassa.

      • hjlöä

        Ennen sanottiin hyviksi tavoiksi esim sitä, että toisten tavaroita ei PUDOTETTU lattialle. Jos bändit kaipaavat vanhanajan meininkiä niin se koskee myös heitä.


    • 54354354

      Miten järjestäjä muka vaikuttaa naisten rivin paikkaan? Jos se on huonossa paikassa, naiset voivat sijoittua muualle.

      • tyhmyyttä

        Täsmälleen samaa miektä, naiset voivat valita paikkansa.jos paikka pn vedossa ja metelissä, niin olkaa hyvät.Sanonta " joukossa tyhmyys tiivistyy" pitää paikkansa.


      • Anonyymi00009

    • kellomäki

      Huvilintu on paskamainen paikka,ei ole ihme et väki vähenee.Naisille olis ikkunoiden edessä hyvää tilaa ja homma toimis varmasti.

    • Rahat takas

      Oletkohan mennyt väärä jalka edellä parketille.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      424
      3070
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      105
      2186
    3. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      2
      2005
    4. 174
      1870
    5. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      18
      1824
    6. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      105
      1649
    7. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      459
      1278
    8. Olen varattu

      Kihloissa ja menemme naimisiin. Anteeksi💔
      Ikävä
      149
      1220
    9. Vastuunkantoa

      Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu
      Ähtäri
      54
      1153
    10. Ruohonpolttoa Suomussalmella

      Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla
      Suomussalmi
      44
      1022
    Aihe