Kaiuttimet

Kumman kaiutin valmistajan kaiuttimia suosittelette mielummin Pioneerin vai Sonyn.
2339
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En suosittele kumpaakaan, mutta jos pitäisi valita niin ottaisin pioneerin. Perusteluna se että on aikaisemmin ollut joskus maailmassa kakstie koaksaalit ja ne palveli ihan riittävän hyvin siihen nähden mitä ne maksoi.

Mut jos raha ei ole este ja haluat luonnollisen hyvän äänen, niin sijoita FOCAL:iin. Se on minun mielipiteeni. :)

Äänestä

Yleensä noita kumpaakin myydään samassa liikkeessä ja noiden myyjiähän löytyy pilvin pimein. Esxpertiltä ja teknisiltä ainakin löytyy, joten käy koekuuntelemassa siellä kumpiko omaan korvaasi kuulostaa paremmalta.

Mitä itse noita olen kuunnellut, niin 40-70 euron hintaluokassa Sonyssa on enemmän bassoa, mutta Pinohiiressä taas keskiääni kuuluu puhtaammin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Asian kanssa pähkäilevä. kirjoitti:

Kumman kaiutin valmistajan kaiuttimia suosittelette mielummin Pioneerin vai Sonyn.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu