AUTOGLYM

Frieak..

Moro, ilolla huomasin että Prismojen hyllyihin oli kevään aikana ilmestynyt AutoGlym tuotteet myyntiin. Kaikkia tuotteita en ikävä kyllä löytänyt mutta ns. päätuotteet kyllä. Punaisen vahan kylkeen oli laitettu kiilloitus liina ja kuulemma punainenvaha on nykyään entistä parempi... tästäpä innostuneena kokeilemaan. :)

8

348

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • --..--

      Punainen on erinomainen puhdistava vaha.
      Sen päälle olisi hyvä aina laittaa se kultainen.

      • Glym-toimii

        Erikoisliikkeet ei tykkää, kun tuollaiset laatutavarat on pakko tunkea jokaiseen markettiin myyntiin. Ei varsinaisesti paranna merkin muuten hyvää imagoa.

        Taitaa olla kovat ajat, kun täytyy joka kioskiin tunkea. Itselle ainakin tulee tunne, että merkin arvostus säilyisi parempana, jos olisi vain erikoisliikkeissa myynnissä - antaa noiden markettien myydä Korrekit sun muut koko-kansan vahat.

        Että näin.


    • Tun-Ari

      Mutta Autoglymihän on nykyajan "Korrekkia", todelliset hinkkaajat vetää Dodo-mehulla tai Collinitella.

      Seriously, kummassa on tavaroille suurempi myyntipotentiaali: pienissä erikoisliikkeessä vai marketeissa? Kumpi merkitsee loppuviimein enemmän: taloon tuleva raha (myytyjen tuotteiden määrä) vai näennäinen maine harrastajien keskuudessa?

      • TZt1ng

        Osa käyttää myös Meguiarsia.


      • Tun-Ari
        TZt1ng kirjoitti:

        Osa käyttää myös Meguiarsia.

        Meguiar's 16:tta ehkä. Cquartzin/Gtechnicin/tms pinnoitteet on tämän päivän "AG punainen kulta"


      • Tunn-Ari

        Tottahan se on, että kilpailun kiristyessä on pakko hakea ne paikat, missä voluumia löytyy lisää. Siinä ei paljon "hienot periaatteet" tuotteen imagosta jaksa painaa vaakakupissa. Sitäpaitsi, nykyään isoissa marketeissa myydään paljon sellaista, mikä oli aikaisemmin vain erikoisliikkeiden "omaisuutta".

        Maailma muuttuu siltäkin osin..


    • BMW -09

      Tosiasiassa Autoglymin tuotteet ovat AIVAN naurettavia, en käsitä edes millä tänne suomeen on saatu iskostettua kyseisen valmistajan toooodella pitkään kestänyt Autoglym uskollisuus. Itse autonhoidosta kiinnostuneena tajusin onneksi hylätä glymin jo muutama vuosi sitten. Syy miksi Autoglym on kuraa on kestossa, jos puhutaan vahoista niin hyvä kun pari viikkoa pinnassa pysyy, sheeting/beading on tämän jälkeen muisto vain.. sama homma jatkuu esim bumber carella jne, saapahan sitä tuotetta ainakin myytyä koska aineita saa olla lisäämässä jokatoinen päivä. Täytyy tunnustaa että satuin vuosi sitten pahasti kyllä hairahtumaan kun ostin glymin autofreshin(sisätilan raikastajan), vittu raikkaus pysyy sisätiloissa max. päivän. Purkin kyljessä lukee kyllä osuvasti: voi lisätä niin paljon ja usein kuin haluat, tämä ainakin pitää paikkaansa!
      Noh mutta ilmeisesti he ovat sen itsekkin huomanneet että johtajan palli alkaa heilua koska kamaa saa joka kioskista nykyään. Voin suositella lämpimästi mm briteistä tilaamaan maailmanluokan tuotteita jotka kestää.

    • meguiars1

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      179
      1692
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      109
      893
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      745
    4. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      96
      653
    5. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      207
      644
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      133
      618
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      566
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      548
    9. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      546
    10. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      520
    Aihe