Tällä palstalla saa kertoa juttuja, niin hyviä kuin huonokakin kaikista muista kuljetusliikkeistä, mutta Jarkko Hosiken firmasta ei. Miksi???? Onko palstan sheriffi joku hosiken ystävä? Jo kolmesti on viestini täältä poistettu.
Miksi sensuroidaan???
9
734
Vastaukset
- Rahtari Keuruulta
Hosikella ei makseta tessin mukaisia palkkoja. Olen jutellut ainakin kolmen Hosiken kuskin kanssa, ja jokainen sanoo samaa, että palkat ovat alle tessin.
- Kikki Hiiri
Puolukka on ihan jees vaikka karpalo on parempi vaihtoehto....
- Jorma Naukkarinen
Mikä saatanan entinen koulukiusattu siellä nimettömänä takarivistä huutelee? Jos sulla on ko firman toiminnasta valittamista, ota yhteyttä sinne tai mene käymään. Jos joku työskentelee vaikka euron tuntipalkalla, niin onko se sulta jotenkin pois?? Ole mies ja kirjoittele tollasia negatiivisiä juttujasi omalla nimelläsi.
- Narma Joukkarinen
Mikä saatana siinä on ettei saa muka esiintyä nimettömänä? Tämä on vapaa maa, ja täällä palstalla saa kirjoittaa joko nimettömänä, tai nimimerkin turvin. Ja saa myös arvostella kyseistä kuljetus firmaa jos haluaa. Jos joku ei sitä kestä niin se on hänen ongelmansa.
- Maikul
Onhan se totta, että "euron" tuntipalkkaa maksavat firmat myös polkee hintoja markkinoilla. Joten pitkässä juoksussa se on meiltä kaikilta pois. Ei rahtien hintoja vaan voi laskea jatkuvalla syötöllä.
- varma tieto
Sensuroidaan siksi, että hosike käyttää virolaisia kuskeja, eikä piittaa pätkääkään työaikalaista. Kyseisessä firmassa on myös palkat alle tessin eikä pekkaspäivistä ole tietoakaan.
- töömees
no kuka nyt tänä päivänä pekkasia pystyy maksaan,en minä ainakaan.
- Rrahtarioy
Kuljetus Hosike on kunnia maksaa hyvin. Vuosikausia 60- 75000 palkka.
- loontaisetueiriita
mina vaihta pois hosike heti kun töö sompimus loppua eestissa tienata kovemmin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1074662Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293433No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452390- 491514
- 361423
- 381236
- 141142
- 1591036
- 271028
- 6954