turhia rokotteita...Voi herranen aika sentään! Saapas taas nähdä mikä sotku mitä sairauksia tästä puhkeaa.
Näin testataan ja pidetään vauvoja sekä lapsia koekaniineja. Arvatkaava vaan saako yksikään perhe korvauksia, ei varmaankaan.
Onneksi ole niin ehdoton ollut omieni kanssa noista rokotuksista, joita kukaan ei ole saanut ikinä.. että olen nnelinen. Kyllä äiti tietää.
Näin testataan ja pidetään vauvoja sekä lapsia koekaniineja. Arvatkaava vaan saako yksikään perhe korvauksia, ei varmaankaan.
Onneksi ole niin ehdoton ollut omieni kanssa noista rokotuksista, joita kukaan ei ole saanut ikinä.. että olen nnelinen. Kyllä äiti tietää.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Linkki kiitos?
Ja rokotuksista:
Ole iloinen siitä että suurin osa rokottavat, niin ei haittaa vaikka seassa on muutama vapaamatkustaja.
POilohan olisi todella mukavaa jos rokotuksilla ei olisi saanut pois Suomesta.
Tuhkarokkokin olisi mukavaa jos se taas yleistyy, äitinä olet varmaan iloinen jos se sinun lapsiin tarttuu kun Suomessa nyt on muutama tapaus todettukin?
KAikki flunssarokotteet on mielestäni ehkä turhat, mutta jotain rajaa.
Ei tarvitse kieltäytyä kaikesta, ja ajatella että kaikki rokotukset ovat pahoja, eikä myöskään tarvitse rokottaa lastaan kaikilla maailman rokotteilla.
Mutta tosiaan, missä ja miten on turhaan rokotettu satoja lapsia?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012050315524075_uu.shtml
Pistin nyt linkin tähän kun aloittaja itse ei sitä osannut tehdä.
Juu, eli huudellaan että USEITA SATOJA ja uutisessa lukee että n.200.
Minusta kahden sadan ja USEIDEN SATOJEN välissä on kyllä huikea ero =D
Hengissä ne lapset on tuskin ne kuolevat tohon, enemmän vaivaa heillä olisi pneumokokista, Hepatiitti A:sta ja B:stä.
Mutta onhan se toki parempaa sairastua niihin.
Eihän kannata missään nimessä ottaa malaria-rokotetta jos matkustaa Afrikkaan, eikä mitään mutakaan...
Keksittyä ja liioiteltu kaikki.
Juu ja tuhkarokko ja polio ja aivokalvontulehdus ja jäykkäkouristus ja... Oikein kivoja tauteja kaikki, mitä siitä, vaikka lapsi ne sairastaisi eikä niistä selviäisi...