Ohjeita miten estää raiskaus :

SiLLä SiPuLi

Antakaa mitä mielikuvituksellisempia ohjeita raiskausten estämiseksi.

Ja huom nyt FIRMAT katse tänne päin!

Kun fennis löytää tiensä tänne niin saatte ideoita ;)

5

919

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • f24

      Kiitos kutsusta ;)

      Juu rasismipalstalla voi keskustella enemmän niistä keinoista miten estää maahanmuuttajien raiskauksia, jospa täällä sitten vähän tätä yleisempää puolta jotka toimisi ihan kotoperäisiin raiskaajiinkin. Ei jumalaut se Moppe* on siirtänyt sen juttelun tänne :(( No näillä mennään sitten


      Vaikeita molemmat, mutta kun aloittaa helpoimmasta päästä, eli päästä

      älä katso
      älä puhu
      älä juttele

      älä vastaa
      älä vastaa vaikka kysyy
      I don´t speak finnish tai sitten voi säghäsdlä holkoersta sjutolöp eli puhu siansaksaa
      Jos rupee painostaa sano ”Mene pois raiskaaja ” jos ei sekään auta rupee kiljumaan


      älä auta - Raiskaajat pyytää apua just sellaisiin helppoihin asioihin joissa nainenkin pystyy auttaa, mutta auttamisestasi saat palkaksi varmasti munaa.


      älä liiku yksin – jos on pakko juttele puhelimeen vaikkei toisessa päässä olikaan ketään, selitä vastaantulijan tuntomerkkejä, punainen pusero .. hmmm 170 cm laiha ihan raiskaajan näköinen….
      Jos sinulla on vastaaja kotona soita siihen tuntomerkit.



      EIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!! ::::::::
      Älä missään nimessä hymyile
      Älä ole kohtelias

      Ne on varmin keino saada munaa, munahaukka

    • fenn24

      Ai täällä niinkuin ollaan nokka solmussa, kun siellä oli sana `fennis´ iik.
      Onko fennis täälläkin boikotissa? Ai että minusta sitten tykätään... tai sitten te olette samoja kuin joka palstalla.
      No toi kaikkia normaaleita ihmisiä vihaava jehova ainakin näyttää olevan täälläkin.
      Hukkasin tuon f24 tunnuksen niin piti tehdä taas uusi.

      No en minä näillä ohjeilla yksin mitään tee, vaan jos näistä olisi apua jollekin ennen kuin on liian myöhäistä.

      Joten tässä muutama lisää näitä neuvoja ja mietteitä, jotka ovat ainakin silloin tällöin auttaneet jaksamaan synkkien mustien päivien yli. Ainakin omassa elämässä tehokkaaksi havaittuja konsteja.

      Mutta nyt varoitan että jokaisen kannattaa kuitenkin miettiä omaa minuuttaan mikä sopii omalle egolle. Hulluuskin pukee vain jos osaa näytellä sen hyvin.

      Käyttäydy mahdollisimman huonosti ja epäkohteliaasti :
      vedä kurkkuräkkää ja räi, röyhtäile, piere, yöäkkää, oksenna, irvistä, vääntele naamaa, näytä kiireiseltä, puhu siansaksaa yksinäsi, leiki ihan hullua, mutta ÄLÄ hymyile, älä katso silmiin, äläkä ole kohtelias missään nimessä.

      Jos joku lähestyy sano ettei ole kelloa ja jos lähestyy vielä niin rupee kiljumaan ja huuda apua täällä on raiskaaja.

      Nypi jotain niskastasi ja pane se suuhun ja sano jamia. (Vaatii erittäin hyviä näyttelijän taitoja)

      Pukeudu mahdollisimman huonoihin, rikkinäisin, likaisiin vaatteisiin, sotke meikit pitkin poikin naamaa, hiukset pesemättä ja tukka takus, ÄLÄ missään nimessä yritä olla kaunis.
      Kampaajallekin voi mennä ja jos ei tule PYYNNÖSTÄ HUOLIMATTA riittävän rumaa jälkeä niin fiskarssit vaan käteen. Se oli yksi monista omista tempuista joita tein.

      Ja kuten sanottu Suomen suomalaisuus on menetetty kaikista varmiten kun puet huivin päähäsi.
      Silloin olet antanut periksi ja teet omalta osaltasi Suomesta islamilaista valtiota - Tahdotko sitä vai toivommeko eduskunnalta jotain muuta?

      www.eduskunta.fi

      p. 09-4321

    • fenn24

      Soita eduskuntaan p. 09-4321 heti kun se on auki ja kysy oman kansanedustajasi KÄNNY-puhelinnumero.
      Kysy myös pari muuta kansanedustajaa vaikkei niin olisikaan just oma äänestämäsi.
      Näet muuten www.eduskunta.fi siellä on näemmä vain lanka-numerot, joihin ne tuskin enää vastaa.

      Talleta oman seutusi kansanedustajien puh. numeroita puhelimeesi ja soita sille asiasi.
      Ja jos sinut raiskataan niin soita heti kansanedustajalle ja kerro omat ensikokemuksesi sinne. Sitten vasta soita 112.
      Tai no soita eka 112, mutta heti sen jälkeen kansanedustajalle ja kerro miltä tuntuu olla raiskauksen / raiskauksen yrityksen uhri, ihan sillä fiiliksellä että kansanedustajat tekevät lait joiden mitättömyyden takia sinäkin just sait kokea raiskauksen – antakaa kansaedustajien tuntea korvissaan miltä niiden tekemät lait tuntuu raiskauksen uhrista heti tuoreeltaan.


      Minulle on monesti sanottu että soita vaikka illalla – ne on töissä sinulle!
      Niillä on velvollisuus kuunnella asiasi.

      Kansaedustajat tekevät lait. Ja niihin lakeihin on alettava tulemaan muutosta.

      Tai on minulla muitakin keinoja : /

    • SiLLä SiPuLi

      Mikä sua Sinde vaivaa?
      Voitko kertoa, sillä kirjoitustesi lukeminen ei ole kivaa.

      Tämän aloituksen aihe on:
      Antakaa ohjeita raiskausten estämiseksi.
      Jos sulla ei oo sanaakaan aiheeseen niin miksi kirjoitat tuollaista aiheeseen kuulumatonta liibalaabaa?
      Jos sinulla joskus olisikin asiaa niin kukaan ei lue sinua.
      Jos tahdot puolustaa miesten oikeutta raiskata nainen, niin suksi Sudaniin.

      Terveisin aloittaja : SiLLä SiPuLi
      PS toi sun kyhäelmäsi on ala-arvoinen, hylätty, i
      Kirjoita aiheesta tai ole HILJAA

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      68
      878
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      227
      793
    3. Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?

      Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️
      Ikävä
      61
      701
    4. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      49
      634
    5. On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja

      Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien
      Kemijärvi
      59
      548
    6. Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?

      Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh
      Kotimaiset julkkisjuorut
      26
      523
    7. Oletko miettinyt

      Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä
      Ikävä
      29
      479
    8. Olet aika julma minua kohtaan

      Antaisit vähän armoa.
      Ikävä
      46
      477
    9. Olet mieleni päällä edelleen, J

      En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞
      Ikävä
      24
      467
    10. Olisitko valmis

      Siihen?
      Ikävä
      31
      450
    Aihe