Bora keittää

Eli eilen ku ajelin motarilla ja sit yht äkkiä alko hyytyy ni lämmöt oli noussut 130 asteeseen ja keitti. epäilen että siinä on termostaatti jumissa. mistäköhän sen löytää kyseisestä autosta eli moottori on TDI pumppusuutin kone 115hv jos sanoo mitään. tai voi kyllä kertoo jos arvelee jonkin muun olevan vialla
71467
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Vesipumpunpyörä irti vois olla vikana.

Äänestä

Toimiiko alemmilla nopeuksilla normaalisti? Tuleeko paisuntasäiliöön painetta?

Meni aikanaan Golfin TDi-koneesta alu-kansi halki ja alle 100km/h toimi ihan jees mutta motarinopeuksissa lämmöt nousi, keitti ja puski paisuntasäiliöstä pihalle....

Äänestä
  • Joo motarilla se vain on sen tehnyt pari kertaa. vauhtia oli silloin jotain 130 ja sit se teki sen että kun paino kaasua niin mitään ei tapahtunut en tiedä mikä on.. kaveri meinas että on se termostaatti jumissa. sit kun laitoin sisä lämmityksen täysille niin sieltä tuli vain kylmää ilmaa. mikäköhän voi olla. Kova paine siellä oli kyllä en viitsinyt avata ennen ku oli jäähtynyt.

    Äänestä

Oireet samat ku itelläni oli aikoinaan passatin kans,kansi halki!!!!Otettiin termostaatti veke ja rikottiin paisuntasäiliön korkki, paineet pääsi pois..
Tälläin ajoin kesän,sinänsä pelitti hyvin, lämpeneni vaan hitaasti, syksy kun tuli auto meni vaihdossa sellaisenaan.En ole kysellyt perään..

Äänestä

Tulin tälle palstalle, koska olen ajatellut merkin vaihtamista Audista halvempaan. Tosin Audi on autona ollut erinomainen. Täällä ei tarvinnut lukea kuin pari viestiä, ja kaikissa kuvailtiin pahoja vikoja. jo muuttui käsitys volkkarin laadusta. Olen tosin aina pitänyt volkkareita hieman laiskoina ja pieninä, eikä ajo-ominaisuuksissakaan ole kehumista. Taidan ruveta harkitsemaan uudestaan.

Äänestä
  • kone tdi vaan sattuu oleen sama kuin audiss...

    Äänestä

  • golff kirjoitti:

    kone tdi vaan sattuu oleen sama kuin audiss...

    roskiin heittää...buahaahaaaaaa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Bora kuski kirjoitti:

Eli eilen ku ajelin motarilla ja sit yht äkkiä alko hyytyy ni lämmöt oli noussut 130 asteeseen ja keitti. epäilen että siinä on termostaatti jumissa. mistäköhän sen löytää kyseisestä autosta eli moottori on TDI pumppusuutin kone 115hv jos sanoo mitään. tai voi kyllä kertoo jos arvelee jonkin muun olevan vialla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu