Hypnoosiliiton kevätpäivät

y+y= sekamelska..

Tuostahan ilmenee selvästi linjaus, mihin Hypnoosiliitto on menossa, entistä tiiviimpään yhteistyöhön SHY:n kanssa , ei pelkästään yhteisten koulutuspäivien muodossa vaan myös ajatuksellisesti. Tuota ohjelmaa olisi vaikea eroittaa SHY:n päivistä, jollei tietäisi että kyseessä on Hypnoosiliiton päivät. Ainoa luento, mikä viittaa suoranaiseen hypnoosin on tuo Koivusen luento! Järkyttävää edes nähdä Santavuoren nimi esiintyjälistassa, ja vielä aihe, mikä suoraan täyden tyrmäyksen saaneesta kirjastaan, mistä sitten kehittyyi tuo "tajunnantaito"-fraasi. Samaa linjaa noudattaa Heljä Suurosen aihe, onhan hän tullut tunnetuksi Past-Life -terapioistaan ja tarrahenkien poistamiskursseista.
Surullista, mutta totta!
Näyttää sille että ainoa järjestö mikä ajaa puhtaasti hypnoosin asiaa on Tieteellinen yhdistys ry.
Hypnoosiliiton piti olla alkuaan tuo lipunkantaja, mutta on nähtävissä että uuden puheenjohtajan linjaukset ovat jotain muuta.
Kaiken huippu on tuon TV4:n hypnoosishown vetäjän NLP-luento. Onko siis myös koivusen ote heltiämässä, kun puhutaan siitä Minkkinen ja Koivunen tekevät muutenkin yhteistyötä, tämä siis pelkkänä huhuna, mutta onhan Koivusella näkyvä rooli tuossa Minkkinen -showssa.


HYPNOOSILIITTO ry Kutsu / ohjelma
16.4.2012

Koulutuspäivät 19.- 20. 5. 2012

Riihimäki, Hotelli Scandic


Lauantai 19.5

10.00 Päivien avaus Lasse Luostarinmäki

10.15 Hypnoosi ja NLP Sami Minkkinen
- NLP-menetelmät hypnotisoijan työn helpottajina,
- induktioiden rikastuttajina sekä
- hypnotisoitavan kokemuksen syventäjinä

12.00 Lounasbuffet

13.30 Itsehypnoosi Pasi Koivunen
- miten huollan ja valmennan itseäni
- miten opetan toisille itsehypnoosin
- harjoituksia

15.00 Kahvitauko

15.30 …edellinen teema jatkuu… Pasi Koivunen

n.17.00 Päivän päätös



Sunnuntai 20.5.

08.00 - Hotelliaamiainen

09.30 Hypnoosi ja uni Risto Santavuori
- uni, alkuperäisviisaus ja hypnoosi
- ullmanilainen uniryhmätyöskentely
hypnoosikehyksissä

12.30 Keitto- ja salaattilounas

13.15 Hypnoosi ja painonhallinta Heljä Suuronen-Geib
- hyvät induktiot ja suggestiot ovat puoli ruokaa
- entä se toinen puoli…?

15.15 Loppukeskustelu ja päätös


Tervetuloa !

Hypnoosiliitto ry, hallitus

2

199

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voihan vitsi..

      Kaikkinensa aika järkyttävää, vaikka ovathan merkit jo jonkin aikaa viitanneet tämänkaltaiseen kehitykseen, vai pitäisikö sanoa taantumaan.

    • `´´`

      Liiton päivillä nähdään esitys, missä kaikki miespuoliset osallistujat suggeroidaan näkemään naiset alastomina, mukaanlukien myös muut hotellissa olevat naiset.
      Ainoastaan annetaan rajaussuggestio, että jos nainen painaa yli 100kg, niin se nähdään vaatteet päällä.
      Tämä juttu on peräisin siitä tv-ohjelmasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      388
      4385
    2. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      148
      3759
    3. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      103
      2725
    4. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      9
      2441
    5. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      17
      2264
    6. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      16
      2012
    7. Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!

      Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit
      Maailman menoa
      151
      1932
    8. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      1868
    9. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      120
      1836
    10. Typeryyttä

      Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik
      Ikävä
      124
      1419
    Aihe