..tässä mietin et olenko ainut henkilö, jonka koira ei lähde seuraamaan minua jos olen lähdössä kiertämään koirapuistoa ympäri tai niinkin et oma koirani lähtee toisen koiran perään kiertämään lenkkiä? Jos ollaan metsässä irti se kyllä seuraa hyvin misä mennä ja minne, mut koirapuistossa ei.Pitäisikö tästä huolestua, kannattaako edes käydä koko puistossa tämän takia? Olen todennut et jos koirani on täysillä leikissä mukana, tällöin ei kannata yrittää kutsua sitä luokse..se ei silloin näe eikä kuule mitään...
koiran käytös puistossa
2
220
Vastaukset
- Tät Moonika
Oma koira kyllä unohtaa mut melkein kokonaan ku pääsee koirien kaa remuamaan ja musta se saaki siellä juosta ja touhuta niin paljon ku haluaa enkä mä sitä rupee siellä kuttumaan mukaani että lähettäs kävelemään kahestaan puistoo ympäri. Miks? Koirahan kävelee mun kanssa lenkkejä päivittäin jo muutenki ja useimmät koirat kaipaa myös toisten koirien seuraa joten ku on semmonen tilaisuus missä se saa painia toisten koirien kaa nii painikoot nii paljon sitten ku sielusietää. Koirapuistohan on nimen omaan sitä varten että koira siellä sosiaalistuu ja on tekemisissä toisten koirien kaa.
- 3+1=4
Ihan normaalia tuo, että koiruudelta tuntuu katoavan korvat puistossa. :) Se on sen omaa aikaa, suo se sille!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site896074Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto524452SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574192SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963799Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost73543Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1012628SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502503Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352429Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat492148Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val51489