Tämmöinen ongelma täällä, on se että 15-vuotias poikani haluaisi alkaa harrastamaan uudestaan jääkiekkoilua. Olihan hän noin 8-9 vuotiaana pelannut ja mielestäni ihan hyvin. Teimme jääkentän itse kun oli sellainen siihen sopiva alue ja poika kiekkoili muutaman kaverinsa kanssa. Poikaa innosti kiekkoilu mutta asumme sellaisessa paikassa jossa ei ole oikein hyviä mahdollisuuksia kiekkoiluun.
No, vuosia meni ja kaikki hänen kaverit lopetti kiekkoilun ja ei hänkään yksin sitä jaksanut. Myöhemmin hän sairastui masennukseen kun lähti ylä-kouluun. Kyllä, koulukiusaaminen oli syy. Kyllä poika voi jo paremmin ja haluaisi aloittaa harrastuksen uudestaan näinkin monen vuoden tauon jälkeen.
Joten, kertokaa kommentteja että onko mitään mahdollisuuksia mennä eteenpäin tässä, kyllä minä voin poikaa kuskata vaikka kauaskin kunhan pääsisi pelaamaan.
Kenties liian vanha jäkikseen? Kysyy isä maalta
4
182
Vastaukset
- hyung
Moi. Huipulle ei ole enää mitään asiaa jääkiekossa, se on vain niin. Mutta esim. useissa taistelulajeissa ovet menestykseen ovat avoinna. Tekevät myös itsetunnolle hyvää. Onnea jatkoon!
- 1
Ota yhteyttä alueen seuroihin ja kysy, onko niillä mitään tarjolla tai osaako ne ohjata eteenpäin. Tuossa iässä kiekkoilu on jo aika totista touhua, mutta eihän sitä koskaan tiedä, vaikka jossain olisi pojallesi sopiva joukkue tai puhdas harrasteryhmä.
- Hokimutsi
Jääkiekossa arvostetaan myös pienempien joukkuetta auttavaa teiniä todella paljon. Tekemistä löytyy jokaiselle eli rohkeasti mukaan!
- Rane666
MOEKKA! MINÄ OUN RANE SAVONMUALTA JA MEILLÄ ON POEKIEN KANSSA JOOKKUVE. SIIHEN KUULUPI MINUN RANEN LISÄKSI KEIJO, PENA, JORMA, KULLERVO JA PERTTI-ANNELI! MEEIJÄN JOOUKKUVVESSA OLIS KYLLÄ TILLOO !
MYÖ REENATAAN MUANANTAISIN JA TORSTAESIN JA PERJANTAESIN MYÖ JUUVAA KALIJOO TUOSSA NUAPURIN BUARISSA JA HOELOTETTAAN KARAOKKEE JA NUSSITTAAN NUAPURIN PIRKKO-LIISOO JA RAEJOO!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli265173Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm123775Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle403177IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm482736Vihdoin tiedän että tämä on molemminpuolista
Saattoi se koko ajan olla silmiemme edessä mutta kumpikaan ei uskaltanut sitä toivoa. Kunpa nähtäisiin pian, toivottavas861308Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.2831275- 591165
- 791129
Natoon liittyminen on alkanut kaduttaa.
Nato on muuttunut niin paljon, että se ei ole enää se mihin haluttiin liittyä. Usa on vetäytynyt ja 5% osuus valtion tul3941106Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2081039