eli ku oli liikkatunti tänään sit sen jälkeen loppu koulu no päätin ottaa saman tien sinne pihalle repun siellä ei ollu mitään kummallista mm.. enkun kirjat vihot ja penaali
ni sit ku pääsin liikka tunnilt se repun isotasku oli auki no aattelin et se on varmaan jääny auki sit kävelin kotiin... Ja mult värjättiin hiukset jne..... sit joskus 7 aikaan illal ni päätin piirtää hain penaalin repust siel oli murkkui ja pussi jos oli multaa !!! :( TIETENKI MUA AINA KIUSATAAN nyt mul oikeesti on masennus :( mua ei enää mikää hymyilytä tää ei oo hauskaa kertokaa miten pääsen yli kiusaamisest
ni sit ku pääsin liikka tunnilt se repun isotasku oli auki no aattelin et se on varmaan jääny auki sit kävelin kotiin... Ja mult värjättiin hiukset jne..... sit joskus 7 aikaan illal ni päätin piirtää hain penaalin repust siel oli murkkui ja pussi jos oli multaa !!! :( TIETENKI MUA AINA KIUSATAAN nyt mul oikeesti on masennus :( mua ei enää mikää hymyilytä tää ei oo hauskaa kertokaa miten pääsen yli kiusaamisest
Vastaukset 15
Vanhimmat
VOIH, JOTKU ON OLLU OIKEESTI INHOI MINKÄS IKÄNE OOT?
joku hieno ihminen on tehnyt modernia taidetta reppuusi ja sinä ruikutat siinä!?!
-jätkä on ku eminemi eli siis kunnon seli seli kutsukaa mediheli-
Älä kiusaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
noh, oot vaa välittämättä nii kyl ne lopettaa ku ne huomaa et sua ei kiinnosta. =)
Santero taas tapansa mukaan leikkimässä kovista. Tuo sun sanontasi on btw aika kulunut. ;) Henkisesti alle viisivuotiaita ei pitäisi näköjään päästää tietokoneelle kun tulee tuollaista jälkeä..
No ei oo ees paha. Reppuun laittamises ei oo mitää pahaa. Tai ainenkaa siin ei oo mitää hauskaa. Mä mun kamujen kaa kerran otettii yks kuutosluokkalainen poika käsittelyy. Oon siis seiskal. Me pidettii sit paikallaa ja laitettii sen housuihi muurahaisii. Ja sen jälkee me lyltii sit kasseille. Sit me lyötii sit turpaa. Ja lopuks me työnnettii sen pää läheisee muurahaispesää.
Se vasta oli kivaa. Joten jos joku lattaa muurahaisii reppuu se ei oo yhtää paha. Housuihi laittaminen on paljo pahempi ja kivempaa.
Miltä susta tuntus jos sulle tehtäs noin? Kassit tykkää?
Kuulostat ihan joltakin mielipuoliselta paskiaiselta: "Se vasta oli kivaa." Ja viel nuorempia.. No, oot sitte isompana istumassa linnas pahoinpitelyistä ja siellä voi sit miettiä et valitsiko oikean tien elämässä. Vielä kerkee valita..
Jos mä näkisin sut kadulla nii voisin luvata että saisit kunnolla köniisi. Sen jälkeen tuskin oisit enää noin kovaa poikaa, arvon seiskaluokkalainen kersa.
Oletko kertonut opettajalle, vanhemmille tai jutellut kuraattorin kanssa? Meillä Kankaisten Koulussa ratkaistaan kaikki kiusaamiset todella hyvin ja nopeasti.
Mikset vaikka pistäisi ampiaispesän niitten reppuun, mutta tämä kaikki on vain neuvoa, loppujen lopuksi voit tehdä MITÄ VlTTUA HALUAT TEHDÄ!
KAIKENLAINEN kiusaaminen nakertaa varmasti kiusatun mieltä. Varsinkin jos ei ole ketään tukemassa... Kannattaa ottaa asia esille opettajien ja vanhempien kanssa. Et ole millään tavalla heikompi tehdessäsi niin, olet vahva; on helpompi alistua kiusaajien tahtoon kuin ottaa itseään niskasta kiinni ja ilmoittaa epäoikeudenmukaisuudesta. Keskustele aikuisten kanssa. Jos kiusaaminen ei lopu opettajien keskustelun jälkeen, vie asia astetta pidemmälle. Puhu vanhemmillesi. Jos se ei VIELÄKÄÄN ota loppuakseen, kannattaa harkita jopa oikeustoimia. Sinun ei tarvitse sietää tuota! Voimia!
Varmaan jotkut tulee vaan heittää herjaa tommosesta.
tosi vakavaa.
sattuu kiveksee