Olipa kerran turkkulaine ilotyttö jolla oli “pelimanni-henkeä” , hän oli onnistunut pitämään todellisen ammattinsa salassa sukulaisiltaan.
Vappuna poliisit pidättivät tytön ja joukon muita prostituoituja Kupittaalla. Poliisit laittoivat iloiset tytöt poliisiaseman eteen jonoon odottamaan kuulusteluja.
Tyttö seisoi jonon jatkeena, kun hänen vanha isoäitinsä sattui kulkemaan ohi.
– Mitä sinä oikeen siinä odotat? Mummo uteli.
– Jonotan ilmaisia appelsiineja, tyttö keksi hätävalheen.
Isoäiti piti appelsiineista, joten hän liittyi jonoon.
Kun tuli mummon vuoro päästä sisälle, poliisit katsoivat vanhusta hieman oudoksuen ja ehkä vähän jopa kummastellenkin.
Sitten yksi konstaapeli rohkeni kysyä:
– Kuinka te ikäihminen oikeen teette sen?
– Minä otan tekohampaat pois ja imen, vastasi mummo silmät loistaen.
Turkulainen ilotyttö pidätettiin vappuna
2
439
Vastaukset
- Ihmettelen kauhiast
Jos noi on kaikki tutkulaisia, niin miksei ne puhu sitten sitä murretta, höh!
- heinähousu
Muna on aina ollut arvossaan arvaamattomassa :o
Isäntä ja renki oli paiskinut pitkään pellolla töitä. Rengillä alkoi voimat loppua, Siitä isännälle mainittuaan hän sai lähteä käymään tuvalla välipalalla. Vaan piika olikin tuvassa pylly pystyssä pesemässä lattiaa. No näkemästään renki unohti nälkänsä ja tempasi piian pöydälle. Temput siinä tehtyään kipaisi juoksujalkaa takaisin pellolle.
Isäntä katsoi kummissaan ja kysyi: "Mitä otit kun noin voimat palasi". Pari raakaa munaa sanoi renki nakanneensa naamaansa.
Isäntä katsoi myös parhaaksi käydä tuvamassa ottamassa jotain voimistavaa.
Vaan tuvan pöydän ääreen päästyään isäntä näkemästään suuttui ja karjaisi. "Kyl p*rkele renkipoika on tullut ronkeliksi, kun munan valkuainen ei ole kelvannut, ja veti pöydältä kädellään rengin jättämät liemet suihinsa :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061