polkupyörävarkaat liikkeellä

Meiltä varastettiin eilenillalla tai varhain tänä aamuna naisten kolmivaihteinen Raleigh merkkinen polkupyörä Lehtikankaalta Koulukujalta.Pyörä oli lukittuna.Pyörä on valkoinen ja siitä puuttuu ketjunsuoja.Harmittaa kun vaimoni kulki sillä työmatkansa päivittäin ja muuta kulkuneuvoa ei ole. Olkaapa tarkkana,ja seuratkaa outoja hiippareita.Keväällä on markkinat hyväkuntoisille polkupyörille,vaikka varastetuille.
7146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

ai se oli teiän.. :D

Äänestä

joo ja näitä riittää, haulikko oven pieleen ja ........ näistäkin päästään. eihän tällaiset veikkoset saa mitään teoistaan, mutta se harmi kohteelle, itse kokenut........

Äänestä
  • tuntomerkit:-tummaihoinen, lyhyt kihara tukka ja etuhammas puuttuu, varmaan ottanut väkisin muijasi pyöränkin.

    Äänestä

Jos paat sen haulikon oven pieleen, niin ne varastaa senkin ;)

Äänestä

Suomalaisia parikymppisiä,nuoria miehiä"neitejä" Rahoittaa huumensa varastelemalla autoista kaikenlaista Polkupyörät on nyt hyvä tapa(huono) rahoittaa amfetamiinit ja muut.Toivottavasti nistit saa tarpeeksi rahaa heroiiniin ja vastaaviin että kuolevat yliannostuksiin.Jos minun pihalle erehtyy tulemaan ja saan kiinni itseteosta,syyttäkööt itseään.Omaisuuttaan saa puolustaa ja minkä minä sille mahdan jos nisti juoksee minun nyrkkiin ja vammautuu loppuiäkseen.(toivottavasti)

Äänestä

Itse asun Laajankankaalla, taidanpa ostaa extralukon.

Äänestä

Joo ei kannata säilyttää enää mitään ulkona - nykyään viedään kaikki mahdollinen mistä vain voi jonkun lantin saada..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nyrkkiperseeseen kirjoitti:

Meiltä varastettiin eilenillalla tai varhain tänä aamuna naisten kolmivaihteinen Raleigh merkkinen polkupyörä Lehtikankaalta Koulukujalta.Pyörä oli lukittuna.Pyörä on valkoinen ja siitä puuttuu ketjunsuoja.Harmittaa kun vaimoni kulki sillä työmatkansa päivittäin ja muuta kulkuneuvoa ei ole. Olkaapa tarkkana,ja seuratkaa outoja hiippareita.Keväällä on markkinat hyväkuntoisille polkupyörille,vaikka varastetuille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu