Rakensin 3 kpl ulkosermiä näkösuojaksi, leveys 100 cm, korkeus 130 cm. Paino yhdessä sermissä n. 8 kg.
Nyt olis hyvät neuvot paikallaan. Mikä olisi paras keino pitää ne pystyssä? Mikään kiinteä pystytyskeino ei käy, koska sermejä täytyy siirrellä eri paikkoihin päivän mittaan auringon mukaan. Ja yöksi ne siirretään pois pihasta.
Suunnitelmissa on, että sermit yhdistetään irroitettavilla saranoilla toisiinsa kiinni. Tuo ei ole vielä aivan varmaa, jos hommasta tulee silloin liian haastava.
Piha on hieman alaspäin viettävä, ei mikään tasainen alusta, joka tekee jutusta vielä haastavamman.
Otan hyviä neuvoja vastaan. Kiitos etukäteen.
Ulkosermin pystytyksestä
harrastajarakentaja*
1
346
Vastaukset 1
- Pihamies
Auringon mukaan siirreltäviä sermejä pihalla...kaikkee sitä ihmiset ajankulukseen värkkää...mitähän v:n virkaa sellaisilla mahtaa olla... jos halutaan olla naapurin katseilta suojassa, tehdään aita, ja homma toimii.
Suorastaan naurettavat, ovat tekeleesi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei4572067- 1631357
- 761222
- 941203
- 1141157
Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku1871133- 100793
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.58766- 47753
En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58695