Kesän aikana mökille rakentuu vaja. Vesi nousee sen verran, että ainakin muutamana päivänä vuodessa voidaan sanoa perustusten olevan pinnan alla (parhaimmillaan reilut 2 metriä noussut vesi - toivottavasti ei ihan heti uudestaan).
Suunnitelmissa on pistää tönö tolpille, mutta mikä olisi hyvä materiaali tolppia varten? Betoni raudat sisään, joku harkkoratkaisu, vai mikä? Rosteri tulisi vähän kalliiksi ainakin... :)
Vajan perustukset osan vuotta veden alla
The_Rat
1
301
Vastaukset
- kaslökaöa
Eiköhän tavallinen harkkoperustus riitä eli antura ja sen päälle pinoon harkkoja. Harkkojen sisään tulee harjaterästä ja betonia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1043374
- 883073
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä201923- 691896
- 381847
- 211741
- 241687
Pettymys! Tähdet, tähdet -kisassa tämä erikoisjakso pois - Pistänyt artistit todella lujille!
Tähdet, tähdet -kisa on edennyt genrestä toiseen. Mutta erästä monen toivomaa erikoisjaksoa ei tällä kaudella nähdä. Voi341429Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko91339- 481337