Ajattelin hankkia täydellisen kotiteatterin uuteen kotiini. Euroja olisi käytettävissä noin 1.000. Telkkari ja DVD-laite on , mutta kaikki muu puuttuu. Riittääkö toi raha vai pitääkö repiä pankkiholvista lisää, jos haluaa laadukasta sälää?
Minkälaista settiä itse kukin suosittelee?
Minkälaista settiä itse kukin suosittelee?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Haluaisin myös tietoa videotykeistä. Mitä huolto maksaa? Kuinka usein lamput vaihdetaan? JNE.
Mutta jos unohdat sen videotykin ja tyydyt tv:n kautta tulevaan kuvaan, niin hyvinhän se riittää. Ihan kelpo viritinvahvistimen saat 300-400 eurolla, subbari 150-300 euroa ja taka-sekä keskikaiuttimiin riittää loput. Siis olettaen, että et mitään huipputason hifiä hae. Toki sen tonnin saa menemään vaikka yksinomaan subbariin tai vahvistimeen, mutta jos puhutaan ihan tavallisesta kotikäytöstä, niin eiköhän sitä tonnillakin jonkinlaista saane.
http://www.dvdplaza.fi/forums/index.php? kannattaa lukea vanhoja viestejä, koska moni ryhmässä on kysellyt millaista kokoonpanoa suositellaan. Noita lukemalla saa jonkinlaista käsitystä millaisia laitteita olisi tarjolla ja suurinpiirtein mihin hintaan.