Mieheni koki taannoin työtapaturman ja hänelle kerrottiin, että työnantajan vakuutus kattaa vaikka leikkauksen yksityissairaalassa. Mutta kun ambulanssin miehistö tiesi, että kaupungin sairaalassakin on ihan hyvät tämän alan lääkärit, mieheni (kokemattomana sairastajana) uskoi. Mikä ihmeen valta jollain ambulanssikuskeilla on sekaantua tuonkaltaisiin asioihin!
Mies olisi päässyt yksityissairaalassa leikkaukseen saman tien, mutta höperöitä ambulanssimiehiä uskoneena ei hän ole vieläkään kunnossa.
Ensihoitajat sekaantuivat liikaa!
4
438
Vastaukset 4
- Ei sekaannu liikaa
Kyllä ensihoitajat tietää mitä tekee,toimii kun kuten parhaaksi katsoo.
- Laiskamato-tyhmistö
Älä puhu paskaa. Suuret luulet niillä autonkuljettajilla kyllä on.
- Ensihoitajat
Äläpä itse puhu p*skaa.Sulla itselläsi ne suuret luulot on.
- lvm_
Ambulanssin jos tilaa ja he arvioivat/konsultoivat lääkäriä joka arvioi, että vamma vaatii sairaalahoitoa niin he kuljettavat joko omaan terveyskeskukseen tai sitten lähimpään sairaalaan. Eivät ambulanssit potilaita kuljeta mihinkään lääkärien privaattivastaanotolle.
Jos kirurgiasta puhutaan, miksei muistakin aloista, niin kyllä monesti ne täysin samat lääkärit ovat siellä sairaalassa ja myös pitävät sitä yksityisvastaanottoa. Ei se yksityisellä puolella hoitaminen ole aina niin autuaaksi tekevää vaikka monet niin ajattelevat. Samat lääkärit siellä hoitavat potilaita ja samoilla keinoilla kuin julkisellakin puolella.
En siis kyllä tässä tapauksessa lähtisi sairaankuljetushenkilöstöä syyttämään mistään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092260- 103896
- 70889
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???22872- 48835
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha554789- 80697
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76660Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23610- 57561