DHL ryhtynyt tukinajoon?

Puolikkaalla metsään navigaattorin opastamana ja pois moton avustamana. http://www.maaseuduntulevaisuus.fi/navigaattorin-viemää-1.16400
81245
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

no kun ei tuo postin kuljettaminen tuota tarpeeksi....

Äänestä

Ei suinkaan, vaan auto oli eksynyt tupnne mettätielle.

Ja tukkeja ei juuri koskaan kuljeta tuollaisilla umpiautoilla.

Eli kyydissä oli ilmeisestikin vain jotain perustavaraa, rullakoita lavoja jne

Äänestä
  • Se on hake auto, hakkulilla laitetaan haketta vaunu täyteen.

    Äänestä

  • Muuten 87k kyllä puolikkailla ajetaaan tukkeja sekä 3m massaa, minä lastaan joka viikko 4-5 Puolalaista puolikasta täällä etelä Ruotsissa. Haen kuorman metsästä ja jos on hyvä plaani että saa puolikkaan sivulle niin lastaan vain yli, tukkeja kaksi nippua ja kolmosen massaa kolmenippua peräkkäin. Sitä en tiedä onko siinä mitään järkeä mutta eipä tuo minuun palkkaan vaikuta, kait ne sitten purkaa satamassa ja taas samat puut laivataan takas tänne mutta se on hyvä että töitä riittää.

    Äänestä

Se on kuule SUURI GURU liukukapelli rekka, oletko sokea vaiko peräti amis wannabe rahtari????, joka ei tiedä mistään mitään.

Äänestä

Kerran yks ulkolainen rekka oli tullut yöllä ajoissa Paraisten Lielahteen (Lielax) ja aamulla papereista selvisi,että olisi pitänyt olla Tampereen Lielahdessa purkamassa kuormaa. Noin 200 klsaakin voi ajaa harhaan vaikka koittaa navikoida nykytekniikan avulla.

Äänestä
  • "yks ulkolainen"

    joo nää on just näit legendoja mitä tapahtuu "yksille ulkomaalaisille" ja "tutuille" että selvitetään auton liikkeet ties minkä pulla-ostosten perusteella jne.

    Mutta ikinä ei ole mitään tarkempaa tietoa tapahtuneesta ;)

    Äänestä

  • 87k kirjoitti:

    "yks ulkolainen"

    joo nää on just näit legendoja mitä tapahtuu "yksille ulkomaalaisille" ja "tutuille" että selvitetään auton liikkeet ties minkä pulla-ostosten perusteella jne.

    Mutta ikinä ei ole mitään tarkempaa tietoa tapahtuneesta ;)

    Mitä toi,ny si taas oli?!

    -Onko sulla ihan oikeasti ainutlaatuinen kyky olla Aivan PIHALLA!! Arkipäivän reaaliteeteista,samoin kuin Ammatti autoiluun liittyvistä asioista ja Lakipykälistä?!

    -кырилисиин aakkosiin opetetulla henkilöllä Saattaa olla vähä vaikeaa ymmärtää näitä meikäläisiä tekstejä......

    -Itse oon opastanu 5(viisi) ulkomaan kollegaa
    PIRKKALA:sta->PIKKALA:an,enkä ole kokemukseni kanssa yhtään etu oikeutetussa asemassa sielläpäin liikkuvien kanssa....

    -Ite ekaa kertaa Ranskaan mennes oli yhteenvetolistassa St.Queen ja rahtikirjassa St.Oueen määränpäänä..... No huonosta peruskoulun karttakirjasta löyty molemmat ja kyselin paikallisilta neuvoo..... No ne neuvo mut aivan eri suuntaan,ku kumpikaan niistä?!
    Eiku Shellin Baariin ja ostaan kunnon Paikallinen kartta ja Naps!! Löyty si heti kaks sivullista St.Queen ja St.Oueen alkuliitteellisiä kyliä pitkinpoikin Galliaa..... Silloin oppi laakista Postinumeron tärkeyden!!

    -Elävässä elämässä saattaa ihan oikeasti tapahtua kaikenlaista kivaa ja kummaa,mihin sun kokemuksesi ja ymmärryksesi,eij piisaa!!
    -Jos vaikka otat sen pääs pois sieltä Per seestäs ja katso maailmaa uusin avoimin silmin.... Saatat Hämmästyä!! Ja muista! Oppia ikä kaikki!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Zolder kirjoitti:

Puolikkaalla metsään navigaattorin opastamana ja pois moton avustamana. http://www.maaseuduntulevaisuus.fi/navigaattorin-viemää-1.16400

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu