Auttakee..

ellu19

Olen suunnittelemassa reissua syyskuun alkuun 5 henkiselle perheellemme, lapset 8, 11,14 ja en todellakaan osaa päättää kohdetta, kun olen melkein varma yhdestä niin sitten taas löytyykin toinen joka myös kiinnostaa. nyt olen päättänyt että se on joku näistä kolmesta: kypros, sisilia tai samos, jotka varmaankin on kaikki ihania ja erilaisia verrattuna toisiinsa. kokemusta meillä on pargasta ja kreetasta. antakaa omakohtaisia kokemuksia ja vinkkejä että saisin varattua jonkun reissun. kiitos etukäteen.

4

144

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyproksella shoppailu (lähinnä koskee 11 14v) ei ole ainakaan erityostä. Hyvät uima mahdollisuudet.
      ps.aurinkoakin on kiva ottaa

    • kaikissa käynyt

      Kypros kallein, Kreikassa olette jo olleet, eli eikö sitten olisi jo Italian vuoro? Sisilia on niin moninainen, riippuu paljon mihin kohteeseen aikoo, joten vaikea suositella.

    • Taviskohteita kaikki

      ..joten koeta vaan ihan itse päättää. Heität vaikka tikkaa ja katsot mihin osuu.

    • Kroatia on kiinnostava....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      172
      1974
    2. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      77
      1422
    3. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      182
      1384
    4. Nyt jäi velat perimättä

      Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta
      Jämsänkoski
      10
      1117
    5. Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."

      RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita
      Tv-sarjat
      39
      1036
    6. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      963
    7. Mitä tekisit jos kaivattusi olisi

      humalassa, kun tapaat hänet jossain seuraavalla kerralla?
      Ikävä
      94
      814
    8. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      38
      805
    9. Rakkauden kesä 2025

      Oletko valmis? 🥰
      Ikävä
      85
      795
    10. Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?

      Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan
      Ähtäri
      49
      755
    Aihe