Mitä mieltä olette? Kannattaako esim. Ostaa co2-toiminen pistooli vai kaasu pistooli? Onko noissa kaasu pistooleissa lippaiden vuotaminen yleinen ongelma? Kumpi tulee edullisemmaksi käyttää ja on kestävämpi? Käyttötarkoitus olisi pääasiassa kesällä. Onko airsoft-kaupoissa missään myytävänä sellaista co2 tai kaasu pistoolia missä kaasu pistetään aseeseen eikä lippaaseen? Elikäs tiivistettynä kumpi olisi järkevämpi ostos ja parempi. Vastauksi vaan sitten tulemaan. Kiitos
Kaasu vai co2
pistol-pete
283301
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
osta paskalla toimiva ase. NE ON TODELLA HYVIÄ!! SUOSITTELEN!!!
airsoft netist saa yhen co2 aseen jossa on patruunat kii asees
Niin mutta minkä helvetin aseen!!!!!!!
Co2 suosittelen erittäin lämpimästi
Kiitos, onko joitakin malleja joita suosittelette ja hintaa max. 100€
suosittelen taurus PT 24/7 se on Co2 ase ja maksaa 69euroa plus 8,90euron lpostikulut proairsoftista itellä on sama ase ja on toiminu hyvin ja lähtönopeus on 120 m/s ja kantomatka on hyvä siihen pakettiin tulee 5 Co2 patruunaa ja 2700 kuulaa.
Entä löytyykö blow backiä?
Ei. Mutta harvasta löytää Co2 BlowBack asetta jossa patruunat ovat aseessa... Liikkuvan luistin alle ei voi laittaa patruunaa, ei kädensijaan... Minne se ois sijotettu? Ei minnekkään. Mieluummin ostat NBB Co2 Pistoolin, jossa on ne patruunat aseessa. Jos se siis on pakollinen ominaisuus. Ja modauskaan tuskin onnistuis... Ja tuo Taurus, suosittelen. Kestää, lähtee, kantaa, ja on tarkka pistooliksi. Joten senkus ostat ;)
Onko Maruin valmistama Glock 26 hyvä?
IHAN SATANAN HYVÄ!
Selvä juttu
Onko Cyma luotettava valmistaja ja onko liikkeillä paljon maanantai kappaleita sähköpistooleissa?
entiiä. osta pelkkä marui se on paras
Co2 Tokyo Marui.
Ihan vaan tiedoksi että Marui ei valmista Co2-käyttöisiä aseita :P
cyman sähköpistoolit o ihan luotettavia pelejä mutt ei ne kaasvehkeille pärjää.. halvempia käyttää tok
Kumpi tulisi tulevaisuudessa halvempi. Sähkö vai kaasu?
kandee hommata MAC-11 lähtee saatananmoista sarjaa.
kattokaa vaikka
http://www.youtube.com/watch?v=KhBeTDCP1l4&feature=related
Olen kyllä harkinnut, mutta kaasun kulutus on varmaankin aika suuri.
Olen kyllä harkinnut, mutta kaasun kulutus on varmaankin aika suuri.
oon kuullu että co2 ampuu kovempaa?
nii ampuuki
pitääks co2 patruunat täyttää kaasulla vai onks se siel valmiina sisällä?
Co2 kapselit ovat valmiina käytettäväksi, eikä niitä tarvitse täyttää kaasulla.
Hyvä. Ostan pcbstä co2 pistoolin ja halusin tarkistaa.
Kandee ostaa co2 sig sauer vyökotelolla proairsoftista.
co2 co2 co2 !!!!
oks kaasu asees sakkoi kytilt?