Suunnitteilla olisi matka ensi talvelle,
mitä hyviä ja huonoja puolia osaisitte kertoa kyseisistä kohteista?
Onko Barbados liian pieni paikka kahdeksi viikoksi, ehtiiköhän käydä aika pitkäksi?
Barbados, Dominikaaninen tasavalta vai Meksiko?
3
1027
Vastaukset
- Perdone
Kaikissa on tullut käytyä. Barbadoksella vain kerran, mutta suunnitelmissa olisi lähiaikoina uusi matka sinne. Kaksi viikkoa on sopiva sellaiseen helppoon lomaan. Nähtävyyksiä ei ole paljon, mutta esimerkiksi pääkaupungista Bridgetown ista lähtee muutamana päivänä viikossa sellaisia kiertoajelubusseja lähes joka puolelle saarta esittelemään paikkoja uimarannat mukaanlukien. Myös St Lawrence Capista löytyy majatalon pitäjiä, jotka myös tekevät hankilöautolla samaa, mutta kalliimmalla hinnalla. Oikein hyvä rantalomapaikka. Aika rauhallinen.
Dominikaaninen Tasavalta on hyvin monipuolinen ja vilkkaampi saari. (isompi kun on). Ja myös tyhmiksi paikallisten havaitsemat ovat pienessä vaarassa menettää tyhjästä maksamiseen rahaa. Mutta järki mukana se on erittäin antoisa kohde.
Mexicosta voi sanoa samaa. Ja löytyy vielä paljon enemmän näkemistä ja menemistä. Vähän rahallisempi kuin Dommari, ainakin joiltakin seuduilta.
Loputon määrä mayojen raunionähtävyyksiä, alkeellisempia vanhimpia ja sitten huippuhienoja. Jotkut alueet ovat vain kaukana toisistaan, eli nähdäkseen joutuu istumaan bussissa aika pitkäänkin. Molemmissa näissäkin on huippuhyvät rannat monilla alueilla. Hinnat eivät oleellisesti eroa toisistaan.
Valinta riippuu siitä mitä on päättänyt mennä hakemaan. Mutta esitteetkin jo netissä kertovat kaiken oleellisen kuvineen ja harrastusmahdollisuuksineen. - Terttu
Kiitokset Perdone!
- harmaamassa
Noista jos pitäisi valita niin valintani olisi Meksiko - tämä toki riippuu mitä lomaltaan haluaa. Dommarit ja Barbados paikkoina pienempiä kun taas Meksikossa maailmanluokan nähtävää (mayapyramidit jne) ja valinnanvaraa tekemisen suhteen yllinkyllin. Meksikossa on lisäksi ainakin oman kokemuksen perusteella parhaat all inclusivet - eikä muutenkaan tarvitse maksaa Barbadoksen hintatasoa. Hotellilla ja meressä lekottelu onnistunee toki hienosti kaikissa noissa kohteissa..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss896018Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa243577- 1682161
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2322051Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1771778Martinan bisnekset rajusti tappiolla
Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.2861558- 691074
Voiko olla, onko se tosiaan niin että
Kumpikin rakastetaan toisiamme. Nyt pitää sukeltaa pakastimeen ❤️🥵571051Metsa Man Extra kanava toimii hyvin
ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.211030Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?
Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.115997