Nazar hotelli Cinar Garden Turkki Side

HULDAtin

Olemme parhaillaan tässä hotellissa. Istuskelen Omalla parvekkeella ja tähän ulottuu sisäpihanpuolelle wlan internet yhteys. Minilppäri mahtuu mukavasti safety boxiin.
Voin suositella KAIKILLE lämpimästi hotellia. All Inclusive toimii loistavasti ja hotellin tarjoilijat tuovat lisäviihtyvyyttä lomailuun. Ruokaa on yllin kyllin. Päivän aikana: Aamupala noutopöydästä, Lounas, jäätelöaika, Suolainen välipala pizzaa ym piirakkaa, Illallinen.
Ruokailuissa on jokaiselle jotain ja TODELLA maittavaa. On kanavartaita, kebabia, salaatteja valkosipulilla höystettyä lisäkettä, ratoule tyyppistä uunissa muhinutta lisäkettä ymymym. Jälkiruokana mansikoita ja suklaa kakkua tai vanukasta.
Juomapuoli kattaa alkoholia allinclusivessa jokaiseen makuun :) Rakia tietenkin tulee jokaisen maistaa :) Hotellin uima-altaita on kaksi isompaa ja toisessa on määrättyyn aikaan päivästä vesiliukumäki auki jossa voi ilakoida niin lapset kuin aikuisetkin. Lisäksi ihan matala pikkuisten lasten "kahluu" allas pikkuisella liukumäellä. Löytyy myös maksullinen internet nurkkaus , hamam-liike, jossa myös esim. sellainen jossa kala-jalkahoito ja tatuointi/ kampaajaliike hotellin yhteydestä. Hotellin nurkalla Cinarin oma pankkiautomaattikin. Huoneet perussiistit ja toimivat. jos jotain puutetta hotellin väki korjaa sen välittömästi, kunhan sen vaan ilmoitatte. Joskos jollain sattuu olemaan merkkipäivä loman aikana, kannattaa siitä vihjasta hotellin henkilökunnalle sillä he kattavat ylläriksi juhlakalulle pöydän kynttilöillä ym :)
Hotellissa on ainoastaan NAZARin asiakkaita joten sekin on ISO etu.
Lapsille on oma telkkarinurkkaus. Lisäksi on ohjaajia (2) jotka aamulla jo tulevat leikkimään ja pelaamaan lasten kanssa. Myös kiipeilytelineet ja keinut löytyy hotellin piha-alueelta.
Hotellissa on oma "maskotti" koira: tiibetinspanieli nimeltä LADY. Sosiaalinen ja ihana koira, joka pitää huolen ,että hotellin alueelle ei tule muita eläimiä tunkeilemaan :)
Aurinkoa ja helppoa lomaa kaipaaville suosittelen tätä pienempää enemmänkin SOPIVAN kokoista hotellia :)

5

448

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pukupakko 2vk

      Öhh...Hotelliko tärkein, eikös itse paikkakunta? Kaikki rahat menee ketjun omistajille ja onhan hyvätasoisia hotelleja ympäri maailmaa. Mikä olikaan homman juju? Kamala nykymuoti tämä hotelli-elämä..

      • side sydämessä

        Hotellin esittely oli hyvä kiitos :)
        Olen itse myös ollut samaisessa hotellissa ja se on todella hyvä idyllinen perhehotelli. Lyhyet matkat Siden kaupunkiin ja rannalle :)


    • turkkiin

      Ihana lukea hyviä kommentteja Kiitos aloittajalle! :). Ollaan itse tulossa lapsiperheenä ko. hotelliin kesäkuussa.

      • ladyFanicinarGarden

        Cinar Garden oli todella ihana pienempi hotelli. Tehokasta palvelua ja hyvää ruokaa :)
        Facebookissa on hotellin koiralle omat fanisivut/ryhmä:
        Koira nimeltä Lady oli ihana uusi tuttavuus. Lapset leikkivät sen kanssa ja
        aikuisetkin tykkäsivät.
        Pikkunen tärpästikkeli koira joka piti hotellin alueelta poissa kaikki ulkopuoliset koirat ja kissat :)
        Tässä linkki Ladyn sivulle:
        https://www.facebook.com/groups/400155590029202/


    • Sunlovers

      Kiva kuulla että Cinar Garden on hyvä hotelli.Olemme lähdössä sinne 28.7.12 ja emmimme monen hotellin välillä, minkä valitsemme.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      61
      7520
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2946
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1776
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1659
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1468
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      169
      1419
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      131
      1163
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      77
      863
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      812
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      52
      755
    Aihe