Nazar hotelli Cinar Garden Turkki Side

HULDAtin

Olemme parhaillaan tässä hotellissa. Istuskelen Omalla parvekkeella ja tähän ulottuu sisäpihanpuolelle wlan internet yhteys. Minilppäri mahtuu mukavasti safety boxiin.
Voin suositella KAIKILLE lämpimästi hotellia. All Inclusive toimii loistavasti ja hotellin tarjoilijat tuovat lisäviihtyvyyttä lomailuun. Ruokaa on yllin kyllin. Päivän aikana: Aamupala noutopöydästä, Lounas, jäätelöaika, Suolainen välipala pizzaa ym piirakkaa, Illallinen.
Ruokailuissa on jokaiselle jotain ja TODELLA maittavaa. On kanavartaita, kebabia, salaatteja valkosipulilla höystettyä lisäkettä, ratoule tyyppistä uunissa muhinutta lisäkettä ymymym. Jälkiruokana mansikoita ja suklaa kakkua tai vanukasta.
Juomapuoli kattaa alkoholia allinclusivessa jokaiseen makuun :) Rakia tietenkin tulee jokaisen maistaa :) Hotellin uima-altaita on kaksi isompaa ja toisessa on määrättyyn aikaan päivästä vesiliukumäki auki jossa voi ilakoida niin lapset kuin aikuisetkin. Lisäksi ihan matala pikkuisten lasten "kahluu" allas pikkuisella liukumäellä. Löytyy myös maksullinen internet nurkkaus , hamam-liike, jossa myös esim. sellainen jossa kala-jalkahoito ja tatuointi/ kampaajaliike hotellin yhteydestä. Hotellin nurkalla Cinarin oma pankkiautomaattikin. Huoneet perussiistit ja toimivat. jos jotain puutetta hotellin väki korjaa sen välittömästi, kunhan sen vaan ilmoitatte. Joskos jollain sattuu olemaan merkkipäivä loman aikana, kannattaa siitä vihjasta hotellin henkilökunnalle sillä he kattavat ylläriksi juhlakalulle pöydän kynttilöillä ym :)
Hotellissa on ainoastaan NAZARin asiakkaita joten sekin on ISO etu.
Lapsille on oma telkkarinurkkaus. Lisäksi on ohjaajia (2) jotka aamulla jo tulevat leikkimään ja pelaamaan lasten kanssa. Myös kiipeilytelineet ja keinut löytyy hotellin piha-alueelta.
Hotellissa on oma "maskotti" koira: tiibetinspanieli nimeltä LADY. Sosiaalinen ja ihana koira, joka pitää huolen ,että hotellin alueelle ei tule muita eläimiä tunkeilemaan :)
Aurinkoa ja helppoa lomaa kaipaaville suosittelen tätä pienempää enemmänkin SOPIVAN kokoista hotellia :)

5

465

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pukupakko 2vk

      Öhh...Hotelliko tärkein, eikös itse paikkakunta? Kaikki rahat menee ketjun omistajille ja onhan hyvätasoisia hotelleja ympäri maailmaa. Mikä olikaan homman juju? Kamala nykymuoti tämä hotelli-elämä..

      • side sydämessä

        Hotellin esittely oli hyvä kiitos :)
        Olen itse myös ollut samaisessa hotellissa ja se on todella hyvä idyllinen perhehotelli. Lyhyet matkat Siden kaupunkiin ja rannalle :)


    • turkkiin

      Ihana lukea hyviä kommentteja Kiitos aloittajalle! :). Ollaan itse tulossa lapsiperheenä ko. hotelliin kesäkuussa.

      • ladyFanicinarGarden

        Cinar Garden oli todella ihana pienempi hotelli. Tehokasta palvelua ja hyvää ruokaa :)
        Facebookissa on hotellin koiralle omat fanisivut/ryhmä:
        Koira nimeltä Lady oli ihana uusi tuttavuus. Lapset leikkivät sen kanssa ja
        aikuisetkin tykkäsivät.
        Pikkunen tärpästikkeli koira joka piti hotellin alueelta poissa kaikki ulkopuoliset koirat ja kissat :)
        Tässä linkki Ladyn sivulle:
        https://www.facebook.com/groups/400155590029202/


    • Sunlovers

      Kiva kuulla että Cinar Garden on hyvä hotelli.Olemme lähdössä sinne 28.7.12 ja emmimme monen hotellin välillä, minkä valitsemme.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      161
      3271
    2. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      40
      3032
    3. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      112
      1565
    4. Empaattisuus ja suoruus.

      Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi
      Sinkut
      155
      1304
    5. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      73
      1139
    6. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1097
    7. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1077
    8. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      989
    9. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      47
      963
    10. Sä saat mut tuntemaan

      Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne
      Ikävä
      24
      938
    Aihe