Aloitan kirjoitukset syksyllä kirjoittamalla terveystiedon.Te jotka olette kirjoittaneet terveystiedon,niin miten hyvän numeron olette saaneet yo-kokeesta? Miten olette valmistautuneet yo-kokeeseen? Tavoitteenani on C tai M.
Terveystiedon yo syksyllä
6
1154
Vastaukset
- juuh elikkäs
no siis jooh :D en lukenu ku vikan iltan ja sain E. niin heleppo koe
- ei voi jymmärtää
Miksi joku viittii kirjoittaa jonkun terveystiedon? Ihan turha aine, en käsitä sen suosiota. Puoletkaan sen kirjoittajista ei varmaan edes päädy mitenkään terveyteen liittyvälle alalle.
Onko tämä sitä kirjoitettujen yo-kokeiden määrällä pätemistä?- fuck this shit
Tervestieto on helppo sen takia se kirjotetaan. Siitä saatua E:tä ja L:ää vois sanoo helpoiksi verrattuna vaikka psykologiaan, missä pitää ihan oikeasti lukea asiat ja ymmärtää ne; terveystiedossa pärjää aika pitkälle maalaisjärjen avulla.
- Just joo
Onhan se tosi helppo aine kirjoittaa veraattuna vaikka johonkin kieleen, jota et voi mennä kirjoittaan ennen kuin olet lukenut sitä kieltä monta vuotta. Ei ihan riitä yhen illan lukeminen eikä pelkkä maalaisjärki!
- fuck this ass
"Tervestieto on helppo sen takia se kirjotetaan".
Maantieto on vielä helpompaa.
"terveystiedossa pärjää aika pitkälle maalaisjärjen avulla".
Maantiedossa pärjää vielä pidemmälle. - HIFK<3
Sama 5% siitä sen ällän saa, kuin kaikissa muissakin aineissa, että ei siinä mielessä yhtään sen helpompi aine kyllä kyseessä. Ja voin sanoa kokemuksesta, että kysymykset on aina näennäisesti helppoja, mutta hyviin pisteisiin (4-6) tarttetaan syvällisempää pohdintaa ja paljon eri näkökulmia, joita on välillä aika vaikee keksiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään22820905Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen964184Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu742848Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv492170Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1921798Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2891622Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?731561Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1351540Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1681494Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141384