Uskotko sinä ufoihin? Oletko kenties ajatellut, että meitä ympäröivässä avaruudessa on korkeampia sivilisaatioita, joiden kehitystaso on vuosituhansia meitä edellä ja joiden teknologiasta me voimme vain haaveilla? Oletko myös ajatellut, että näiden kaukaisten planeettojen asukkaat, humanoideiksi kutsutut ja vähän ihmisen kaltaiset olennot, tulevat aina silloin tällöin vierailulle tälle planeetalle ja että jotkut voivat jopa nähdä niitä? Tai ehkä sinulla itselläsi on jopa ollut fyysinen kontakti niihin ja ehkä olet saanut viestejä niiltä?
Mutta ovatko ufot todella ufoja vai onko niiden olemassaoloon jokin muu selitys? Meidän ei varmastikaan kannata epäillä niitä ihmisiä, jotka väittävät nähneensä niitä ja avaruusolentoja, mutta onko mahdollista, että itse humanoideina esiintyvät olennot olisivat pettäjiä? (Tässä kirjoituksessa ei käsitellä "luonnollisia" selityksiä ufoille kuten Venus-planeetan näkemistä, satelliitteja, säähavaintopalloja tai muita vastaavia, joita on mahdollista sekoittaa ufoihin.) Sillä tätä mahdollisuutta ei pitäisi jättää huomioonottamatta, koska avaruudessa voi olla paljon muutakin kuin oletettuja lentäviä lautasia ja niiden haltijoita.
teksti kopioitu; http://www.jariiivanainen.net/mitaufotovat.html
Mutta ovatko ufot todella ufoja vai onko niiden olemassaoloon jokin muu selitys? Meidän ei varmastikaan kannata epäillä niitä ihmisiä, jotka väittävät nähneensä niitä ja avaruusolentoja, mutta onko mahdollista, että itse humanoideina esiintyvät olennot olisivat pettäjiä? (Tässä kirjoituksessa ei käsitellä "luonnollisia" selityksiä ufoille kuten Venus-planeetan näkemistä, satelliitteja, säähavaintopalloja tai muita vastaavia, joita on mahdollista sekoittaa ufoihin.) Sillä tätä mahdollisuutta ei pitäisi jättää huomioonottamatta, koska avaruudessa voi olla paljon muutakin kuin oletettuja lentäviä lautasia ja niiden haltijoita.
teksti kopioitu; http://www.jariiivanainen.net/mitaufotovat.html
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tyo linkki:Uskonnollista skeidää jolla ufokysymyksen kanssa ei ole mitään tekemistä.
Voi JEESUS mitä SONTAA. Kanavakeijojenkin jutuissa on järki jos tuohon vertaa!!
No kyllä tämä pistää hieman ajattelemaan, sillä asia on juuri näin kuin alla kerrotaan.
John Keel jatkaa selostustaan tavallisista seurauksista UFO-kontaktihenkilöiden elämässä:
"Olen avuttomana katsellut, kun UFO-kontaktihenkilöt vajosivat toivottomaan persoonallisuuden rappiotilaan ja tulivat mielenvikaisiksi tai jopa tekivät itsemurhan."
Samasta asiasta jatkaa Bob Larson kirjassaan "UFO" (s. 81,210,211). Hän kuvaa ufokontaktihenkilöiden ongelmia ja kirjoittaa, ettei ollut tavannut yhtään henkilöä, joka olisi pitänyt ufokokemuksiaan pitemmän päälle positiivisina. Avaruusolennot eivät tarjonneet heille mielenrauhaa:
"Sadoissa tutkimissani kertomuksissa ja henkilöhaastatteluissa yksikään uhri ei ole ilmaissut, että hänen kohtaamisessaan avaruusolentojen kanssa olisi ollut mitään lohdullista. Avaruusolennot eivät tarjoa mielenrauhaa. Sen sijaan psykiatrit, jotka ovat tutkineet siepattuja, kertovat useimpien kohtaamisten johtavan vakaviin traumoihin, joista seuraa ahdistavia painajaisia ja pelottavia muistitakautumia. Tämä alkuperäinen pelkoreaktio yleensä väistyy alistuneisuuden tieltä, kun ihminen alistuu siihen, että hän on välittäjä, jonka kautta yliluonnollinen tieto kulkee. Nämä ihmiset tuntevat itsensä ohjailluiksi roboteiksi, joilla ei ole muuta mahdollisuutta kuin totella vielä korkeammalle kehittyneitä olentoja.
Elleivät yhteyshenkilöt ole kokonaan olentojen vallassa, he ainakin tuntevat näiden hallitsevan heitä siinä määrin, ettei heillä ole enää minkäänlaista omaa elämää. Jokainen päätös heidän elämässään on sidoksissa korkeampiin olentoihin. Jos nämä viestintuojat todella tarkoittavat hyvää ja ovat henkisesti niin korkealla tasolla kuin he yleensä väittävät, niin miksei heidän läheisyytensä tunnu lohdullisemmalta?"
"Huomatkaa, kuinka yhtäpitävä Annin kuvaus siitä, kuinka hän tutustui ajatukseen kommunikaatiosta avaruusolentojen kanssa, on muiden tästä kirjasta lukemienne kertomusten kanssa. Olen tutkinut satoja sieppaustarinoita ja kertomuksia kohtaamisista avaruusolentojen kanssa ja melkein kaikissa tapauksissa uhrit olivat peloissaan ja kauhuissaan.
Seuraava tunnereaktio on, että ihminen tuntee vieraan olennon hallitsevan häntä täydellisesti. Näin oli Anninkin tapauksessa. Yhteyshenkilön elämän päämäärät alistetaan avaruusolennon määräysvaltaan ja hän saattaa päättää Annin tavoin ryhtyä avaruusolentojen viestien välikappaleeksi."
En usko ufoihin ne hallitsee mutta Jeesus rakastaa. Ufot on pimeyden lähettiläinä pukeutunut valkeuden vaatteisiin!
Jeesus rakastaa poista uft0o halleluja Amen halleluja jeesus auta amen halleuuqayhsighdutgdusbxihjcfuwegfubpcv
f
f
ff
ff
ff ppiiåpaaaaaaaa
valkotakkiset tuli ne vieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Ufojen massalaskeutuminen alkanut mielikuvitusmaailmassa!
KATSOKAA KUVA:
http://www.horoskopnamiru.cz/files/ufo.jpg
RAAMATUN ENNUSTUKSET TOTEUTUVAT NYT HIHHULIT HIHHULOIMAAN !!
botit