Tapani syksyllä Tartu mikissä+ haastattelu

Lorujaje

14

217

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hienoa!!

      Tosi loistavaa ,että Tapania nähdään ja kuullaan Tartu mikkiin- ohjelmassa syksyllä ja että syksyllä on myös konserttikiertuetta luvassa !!! :o)

      • Haastattelu oli mutta ajattelen että Tapsa oli väsyneen oloinen mutta mukavaa että konserttejakin on tulossa syksyllä ja paljon suunnitelmia auki . Kyllä Tapsa vielä jaksaa Vielä yksi kesähitti niin se on siinä


      • ********************
        melina2 kirjoitti:

        Haastattelu oli mutta ajattelen että Tapsa oli väsyneen oloinen mutta mukavaa että konserttejakin on tulossa syksyllä ja paljon suunnitelmia auki . Kyllä Tapsa vielä jaksaa Vielä yksi kesähitti niin se on siinä

        Tapsa ei haastatteluissa yleensäkään ole kovin sujuvasanainen . Hän varsin usein haastatteluissa vaikuttaa tuollaiselta vähän jähmeältä.
        Tapsalla kyllä intoa ja taitoa piisaa lauluhommiin verrattomasti ja on hieno juttu se. Ymmärrettävää toki on ettei sitä yli kuuskymppisenä katsoo järkeväksi tehdä tulevina vuosina keikkaa kohtuudella eikä hullunlailla säntäillä keikalta toiselle ( varoittavia esimerkkejä on monia miten siinä pahimmillaan saattaa käydä).
        Niitä syksyn konsertteja odottelen suurella innolla.


    • Gilla*

      Kiva kun Tapsa on saatu Tartu mikkiin. Eini, Marko Maunuksela ja Eija Kantola on mulle mieluisia laulajia kanssa, joten nyt on jotain mitä odottaa syksyssäkin niiden Tapsan konserttien lisäksi.
      Kumpikohan naisista on Tapsan parina ohjelmassa, vai onko jako naiset vs. miehet eli Tapsa ja Marko samalla puolella? Hauskaa olisi kanssa tietää voittiko Tapsanpuoli vai toinen pari. Tapsahan on kaks kertaa ollut Tartu mikkiin ohjelmassa tätä ennen ja molemmat kerrat on päättyneet Tapsan voittoon, joten toivottavasti voittoputki jatkui nyttenkin.

    • säälittävä egoisti

      Ja taas käy niin kuten viimeksi, että T.Kansa ei anna lauluvuoroa muille, vaan kiilaa kokoajan toisten päälle !

      • jaa-a.....

        No eihän sitä aina huomaa kuin oikein innostuu, että kenen vuorolla tulee laulaneeksi.


    • Joku vaan
      • muuten vaan

      • OK.

        Loistava jengi koottu yhteen ! Etenkin Tapsa, Eini ja Jani ovat upeita. Tuota Eija korisevaa en ole ikinä livenä laulamassa nähnyt enkä kuullut, joten hän on vähän vieraampi artisti mulle, mutta jos siskoonsa Arjaan on tullut niin on hyvä laulamaan ja iloinen ja nauravainen.
        Varmasti huippujakso luvassa siis syksyllä.


      • mistelli.
        OK. kirjoitti:

        Loistava jengi koottu yhteen ! Etenkin Tapsa, Eini ja Jani ovat upeita. Tuota Eija korisevaa en ole ikinä livenä laulamassa nähnyt enkä kuullut, joten hän on vähän vieraampi artisti mulle, mutta jos siskoonsa Arjaan on tullut niin on hyvä laulamaan ja iloinen ja nauravainen.
        Varmasti huippujakso luvassa siis syksyllä.

        JIHUU! Kaksi suosikkilaulajaani, eli Jani Jalkanen ja Tapsa samassa ohjelmassa ! Tuota jaksoa en missaa mistään hinnasta sitten kun syksyllä tulee.


    • Gilla*

      JEE! Toivottavasti Eini ja Tapsa saavat laulaa ojelmassa monta laulua.

    • Ei voi olla totta

      Voi luoja mitä lässytystä.... puuttuukohan joidenkin hihhuleiden elämästä se oikea rakkaus kun pitää ilmeistä tyhjiötä täyttää tuollaisella tyhjäntoimittajalla?

    • Muistanpa tämän

      Edellisessä Tartu Mikkiin -esiintymisessä Tapsa päästeli suustaan sen verran huupeloa tavaraa, että muistitestit voisi olla aiheellista tehdä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      122
      6998
    2. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3807
    3. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      186
      2627
    4. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      287
      2520
    5. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      196
      2131
    6. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      11
      2067
    7. Martinan bisnekset rajusti tappiolla

      Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      301
      1838
    8. Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?

      Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.
      80 plus
      136
      1430
    9. Tiedätkö mitä kaivattusi harrastaa?

      Minä en tiedä.
      Ikävä
      72
      1356
    10. Metsa Man Extra kanava toimii hyvin

      ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.
      Tuusniemi
      27
      1315
    Aihe