mikä pistooli

siis mikä pistooli ois hyvä snipun kanssa käytettäväksi

sais olla mielellään sarjatuli ja blowback max hinta 250€
ja ois kiva jos sais suomest
11148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat
  • kiitos vastauksesta voi laittaa lisää ehdotuksii jos ois mieles joku hyvä ase

    Äänestä

joo ja kans glock 17 se on halvempi mut ei ammu sarjaa ja myös tehokkaampi sen löytää airsoftin sivuilta

Äänestä
  • juu kiitos vastauksista käännyin nyt ton 18c puolelle ku se sarjatuli on tärkee

    Äänestä

ite suosittelisin maruin jousitoimista pistoolia hop upilla joko hk usp tai hk socom mk23

Äänestä

Ei siitä sarjasta blow back pistoolista oo paljookaan hyötyä, kun ei sillä osu mihinkään yli 15m. päästä, kun blow back heiluttaa asetta eestaas ammuttaessa ja kuulat lentää mihin sattuu. Kannataa ostaa mielummin M93R, jossa on taitettava etukahva, niin saa vähän hallittuakin sitä ampumistaan.

Äänestä

Joo asiaan. Sarjasta eikä blowbackista ole MITÄÄN hyötyä TRK-ampujalle. Enemmänkin haittaa. Tokyo Marui mk23 SOCOM-pistooli on todella hyvä vaihtoehto mukana tulevan äänenvaimentimen takia. Siinä ei ole blowbackia joten ainoa ääni mitä kuuluu on TODELLA pieni *puf*. Hintaa on e 150€

Äänestä

Hei oikeesti! Jos sulla on kunnon tarkkuuskivääri ja oot ostamassa 200 €:n vara-asetta, niin oot varmaan jo aika kokenu softaaja. Itteäni kyllä hävettäis tulla KYSYMÄÄN APUA suomi24:sta, jos olisin softausta vuoden tai kaks harrastanut. (niinkuin olenkin). Tää suomi24 on niitä naskeja varten, jotka kyselee "onko AK-47 hyvä?" ja meidän pro-softaajien kuuluu nauraa niille.

Juu, mutta olen tosiaankin, samalla kannalla "Jomppa1234321":n ja "Mitä pellejä..." kanssa. Blow backistä on enemmän haittaa, kun hyötyä. Ainoo hyöty on, että kuula lähtee HETI, kun liipasinta painaa, eikä niinkuin NBB-pistooleissa, joissa liipaisinta pitää puristaa puoli metriä, ennenkuin kuula lähtee. Osta tuo Maruin SOCOM:i. Se on paras.

Äänestä
  • Jus näin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sniper-elite kirjoitti:

siis mikä pistooli ois hyvä snipun kanssa käytettäväksi

sais olla mielellään sarjatuli ja blowback max hinta 250€
ja ois kiva jos sais suomest

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu