Kertokaas te ulkomailla matkanneet mikä loma on oikein sykäyttänyt ja vähän yksityis kohtia miksi juuri tämä maa ja mikä siellä oli hyvää ja mikä huonoa ja mikä oli teidän loma budjekti kyseisessä kohteessa yms ?
Kiitos jo valmiiksi niille jotka vaivautuvat vastaamaan asiallisesti.. : )
Mitkä ovat teistä parhaita euroopan matkakohteita ?
4
351
Vastaukset
- Ainoa oikea
Praha.
- easybagger
Budjetti riipuu lento- ja majoitushinnoista
ruoka on joka tapauksessa aina halvempaa kuin Suomessa
kroatia ja Slovenia olivat yllättävän mielenkiintoisia - Buda buda best
Olen tykännyt Budapestista. Se on kaunis ja varsinkin illalla kun sillat on valaistu. Ihmiset on mukavia ja avoimia ja niihin tutustuu helposti, ruoka on hyvää ja baareissa on ihan eri tavalla eloisuutta kuin Suomessa. Hintataso on 2/3 Suomesta. Melkein kaikki on halvempaa.
- -JoXX-
Kroatian Split ja sen eteläpuoliset saaret. Kaikkialla on puhdasta, porukka puhuu hyvää englantia, vedet on kirkkaat ja ruokaa löytyy jokaiseen makuun. Myöskin perus turismihuijaaminen tuntuu olevan aika vähäistä. Ainakin jos vertaa näihin yllämainittuihin paikkoihin Budapest ja Praha... ainaki Budapest.
Hintataso on tosin aika korkea, ei kovin paljoa halvempaa kuin Suomessa. Alkoholi ainoastaan vähän halvempaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen403206Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,642624Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään652450Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.621338Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp3031263Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?21108- 411016
Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1011002- 42997
- 80981